Ekrem İmamoğlu davası seçimden sonraya bırakıldı!

Ekrem İmamoğlu davası seçimden sonraya bırakıldı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerin sonrasına bırakıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istenen davada savcı, İmamoğlu hakkında zorla getirme kararı talep etti. Hakim, savcının zorla getirme talebini reddetti.,

İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu döneme dair İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan incelemede kamuyu 250 bin TL zarara uğrattığı için siyasi yasak ve hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.

ZORLA GETİRME TALEBİ REDDEDİLDİ

Ekrem İmamoğlu dahil 7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istenen davada savcı, İmamoğlu hakkında zorla getirme kararı talep etti.

İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat ise talebe karşı çıktı. Kemal Polat, “Bilirkişiye tevdi hususunda takdir mahkemenindir. Müvekkilimizin zorla getirilmesi talebine katılamıyoruz. İstanbul’da çok yoğun bir yağış vardı. Birçok randevusu aksadı. Kalan işleri vardı. Bu nedenle hazır edemedik. Sabah mazeret dilekçesi sunmuştuk. Reddini talep ederiz” şeklinde savunma yaptı.

Hakim, savcının zorla getirme talebini reddetti.

MAHKEME 25 NİSAN 2024'E ERTELENDİ

Hakkında siyasi yasak talep edilen İmamoğlu'nun Davası, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden sonrasına 25 Nisan'a ertelendi.