Ekrem İmamoğlu resmen açıkladı: "Mansur Yavaş ile aramızda rekabet var!"

Ekrem İmamoğlu resmen açıkladı: "Mansur Yavaş ile aramızda rekabet var!"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile aralarında bir rekabet olup olmadığına ilişkin soruya yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tv100'de Candaş Tolga Işık'la Az Önce Konuştum programına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Son günlerde hem 2028 cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerinden hem de Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığı üzerinden karşı karşıya gelebileceği konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili sorulan "Mansur Yavaş’la aranızda bir rekabet var mı?" sorusuna İmamoğlu şöyle yanıt verdi:

"MANSUR YAVAŞ'LA ARANIZDA REKABET VAR MI?"

"Olmaz olur mu ilk günden beri var ama bizimki hizmet rekabeti. Aramızdaki rekabet olsa olsa hizmet rekabeti olur. Sayın Yavaş'la hizmet rekabetimiz var. Daha iyi hizmet nasıl ederiz üzerine bir rekabet. Cebimde bir formül var onu göstermeyeyim diye değil, biz ortak çalışıyoruz. Biz müzakere masalarımızı inşallah daha fazla güçlendireceğiz. 11 büyükşehir belediye başkamızla müzakere masalarımızı yürüteceğiz, güçlendireceğiz. 40 kez toplantı yaptık başkanlarla. Bizim aramızda çekişme olmaz, hizmet rekabeti olur. Aramızda dostluk, muhabbet olur. Memleket meselesinin konuşulduğu yerde kavga değil müzakere, çatışma değil uzlaşma olur. İkimizin de fıtratında böyle bir şey yok. 2 gün önce aradım konuştum. Çok değerli bir daire başkanı vefat etmişti, başsağlığı diledim. Ankara'ya gittiğimde uğrarım mutlaka, uğrayamazsam ararım. Diğer başkanlarımızla da aramız çok iyidir"