Ekrem İmamoğlu üçüncü kez mazbatayı aldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bir kez daha seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını bugün aldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu üçüncü kez mazbatasını aldı. 31 Mart'taki yerel seçimlerde AKP'li rakibi Murat Kurum'a hezimet yaşatan İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile mazbatasını almak için seçim kuruluna geldi. Halkın İBB'ye üçüncü kez seçtiği Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı.

ekran-goruntusu-2024-04-03-163329.jpg

İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde saat 16.00'da teşekkür konuşması yaptı.

İmamoğlu şöyle konuştu:

"Benim için çok özel bir an. Bu anı ikinci kez yaşıyoruz. Çok mutluyum onurluyum. Sorumluluğumuzun farkındayız. Hem mazbata sürecine dair hem mazbatanın anlamına dair, hem şehre olan sorumluluklarına dair… Bu bağlamda bugün burada şehrimize yakışan, İstanbul gibi kadım bir kentin seçim sonrasına değer katan bir ortamın hazırlanmasına teşekkür ediyorum. Müteşekkiriz. Aynı zamanda 16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Değeri sorumluluğu çok büyük.

ekran-goruntusu-2024-04-03-163318.jpg

"NİTELİKLİ BİR 5 YIL YAŞATMAK EN BÜYÜK ARZUMUZDUR"

Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Allah mahçup etmesin. İstanbul bütün insanlığın duygularının beslendiği bir kenttir. Hayata dair bütün unsurlarıyla çok nitelikli bir 5 yıl yaşatmak en büyük arzumuzdur. Tüm şehrin yetenekli insanlarından faydalanmanın yöntemlerini yukarı taşımak istiyoruz.

"UMARIM TÜRKİYE SEVGİYLE DOLU, DAHA BARIŞÇIL BİR ÜLKE OLUR"

Emeği geçen çok insan var. Herkese tek tek teşekkür ediyorum. 90 binden fazla çalışana teşekkür ediyorum. Bu yolculuğun ne kadar zor olduğunu bilerek bütün baskılara rağmen yanımızda dimdik duran ve en büyük destekçilerim olan aileme yürekten teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye daha sevgiyle dolu, daha barışçıl bir ülke olur."