Ekrem İmamoğlu ve Koç Holding hakkında bomba iddia! Jet açıklama geldi

Ekrem İmamoğlu ve Koç Holding hakkında bomba iddia! Jet açıklama geldi

Gazeteci Enver Aysever, Ekrem İmamoğlu'nun Koç Holding'in desteğiyle cumhurbaşkanı olacağını iddia etti. Koç Holding'den jet bir açıklama geldi.

Gazeteci Enver Aysever'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koç Holding'in desteğiyle cumhurbaşkanı olacağına dair iddiasına Holding'den yanıt geldi.

BAHSE KONU SÖZLER YARGIYA TAŞINACAK

Koç Holding tarafından yapılan açıklamada söz konusu iddianın, kamuoyunda yanlış algıya yol açmak için kasıtlı olarak gündeme getirildiği ifade edildi. Koç Grubu, konunun yargıya taşınacağını söylediği açıklamada "Asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz" ifadesine yer verildi.

Koç Grubu, konunun yargıya taşınacağını söylediği açıklamada "Asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz" ifadesine yer verildi.

"TOPLULUĞUMUZ, SİYASETİN BİR PARÇASI DEĞİLDİR"

Koç Grubu’ndan yapılan açıklama şöyle:

"Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

"GERÇEK DIŞI İDDİALAR"

Son dönemde Koç Topluluğu'nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz.

Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."