Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a hodri meydan: "Kanal İstanbul'u unut kardeşim"

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a hodri meydan: "Kanal İstanbul'u unut kardeşim"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'den AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslendi. Kanal İstanbul göndermesi yapan İmamoğlu, "buradan söylüyorum; sen o işi unut kardeşim. Kanal İstanbul'u unut!" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'deki mitingde yurttaşlara seslendi.

İmamoğlu, AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un Kanal İstanbul projesi ile ilgili kaçamak sözlerini eleştirdi. Rakibine seslenen İmamoğlu, "Gündemini sen belirleyemiyorsun ki senin öyle bir yetkin yok. Madem öyle iddialısın çık kameraların karşısına de ki 'Kanal İstanbul yapılmayacak' diyebilir mi? Diyemez." dedi. 

"SEN O İŞİ UNUT KARDEŞİM. KANAL İSTANBUL'U UNUT!"

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Desem ki bugün Kanal İstanbul'u yapalım ne var ne yok her şeyi bir günde çatır çutur imzalar. Ama buradan söylüyorum; sen o işi unut kardeşim. Kanal İstanbul'u unut! Bu milletin geleceğini yok edecek rant projesine, böyle bir çevre düşmanı projeye bu millet 'evet' demeyecek.

"FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR OLMAYANLAR KENDİ GÜNDEMİNİ BELİRLEYEMEZ"

Burada en çok rakibime gülüyorum. Neymiş; İstanbul'un gündeminde olmayan konu onun da gündeminde olmazmış. Gündemini sen belirleyemiyorsun ki senin öyle bir yetkin yok. Madem öyle iddialısın çık kameraların karşısına de ki 'Kanal İstanbul yapılmayacak' diyebilir mi? Diyemez. Fikri hür, vicdanı hür olmayanlar kendi gündemini belirleyemez. "