Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a 'acemi aday' benzetmesi

Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a 'acemi aday' benzetmesi

İBB Başkanı Erkem İmamoğlu, AKP İBB adayı Murat Kurum'un "Ulaştırma Bakanı'na sordum, İmamoğlu açılışa davet edilmedi' açıklamasına cevap verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılış Töreni ve Halk Buluşması'nda konuştu.

İktidara göndermelerde bulunan İmamoğlu, "İhmali, israfı, ihaneti ortadan biz kaldırdık. Bunların işi ihmal, israf ve ihanet. Bizim işimiz ise icraat ve bereket..." diye konuştu.

"TALANI, RANTI, YALANI BU ŞEHRİN ÜZERİNDEN SÖKÜP ATTIK"

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizden önce İstanbul'da ne konuşuluyordu biliyor musunuz? Kimin arsasına fazladan imar yaptılar, kimin işinde rant sağladılar, kime iş verdiler, vermediler... Bizim bu dönemimimzde kreş koşuluyor, 10 bin gencimize burs konuşuluyor, 5 bin 200 öğrencimize yurt imkanı konuşuluyor."

"Talanı, rantı, yalanı bu şehrin üzerinden söküp attık. Şimdi tamamen kovacağız" diyen İmamoğlu, şunları kaydetti:

"BU MİLLET ALDANANI SEVMEZ, ALDATANI DA SEVMEZ"

"Kandırma işinde bunlar marifetli. İki konuda marifetli olduklarını ispat etmiş durumdalar. Sırası geldi mi aldandık diyorlar, sırası geldi mi aldattık diyorlar. Bu millet aldananı da sevmez, aldatanı da sevmez."

"ACEMİ ADAY DEDİ Kİ, BÜYÜK BİR ŞEY YAKALAMIŞ GİBİ..."

İmamoğlu, AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un "Ulaştırma Bakanı'na sordum, İmamoğlu açılışa davet edilmedi' açıklamasına yanıt verdi.

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın davet mailini yayımlayan İmamoğlu, şunları anlattı:

"Cuma günü Sancaktepe'de 'Bu zamana kadar hiç davet edilmemiştim. İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı için davet geldi, çok teşekkür ederim. Bu davete katılacağım' dedim. Ertesi gün ses acemi adaydan çıktı. Acemi aday dedi ki, büyük bir şey yakalamış gibi 'Hayır, Ulaştırma Bakanı'na sordum İmamoğlu davet edilmedi' dedi. Sevindi ya! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İstanbul'da bir açılışa davet edilmemesine sevinen biri olur mu ya! 

"BU MAİLİ GÖRDÜ YA NASIL KIVIRMAYA BAŞLAYACAK"

İş burada bitmedi. Ekranlara bir görüntü gelecek, bu bana gelen davet maili... Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe Belediye Başkanı sayın Ergün Turan'dan. Nereye geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat'ta gelmiş. Şimdi benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem! Bu maili gördü ya nasıl kıvırmaya başlayacak."

ekran-goruntusu-2024-02-25-184005.png