Emekli amirallerin asıl suçu Erdoğan'a karşı gelmek mi?

Emekli amirallerin asıl suçu Erdoğan'a karşı gelmek mi?

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, "Görüş ve eleştirilerini ortak açıklamayla paylaşmak niye terbiyesizlik, edepsizlik, saygısızlık ve hadsizlik oluyordu? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gençlerle söyleşirken nedeni anlaşıldı." şeklinde yazı yazdı.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhurbaşkanlığı ve AKP sözcülerinin bildiri yayınlayan emekli amiralleri "terbiyesizlik, edepsizlik, saygısızlık ve hadsizlik"le suçladığını belirterek, "Görüş ve eleştirilerini ortak açıklamayla paylaşmak niye terbiyesizlik, edepsizlik, saygısızlık ve hadsizlik oluyordu? Önceki güne dek anlam verememiştim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gençlerle söyleşirken nedeni anlaşıldı." şeklinde yazdı.

Erdoğan'ın "Askerin emeklisi, emekli olmayanı olmaz. Şu anda Cumhurbaşkanı olarak ordunun başkomutanıyım. 104 emekli olarak bu açıklamayı nasıl yapıyorsunuz? Bu sizin özgürlüğünüzle alakalı bir konu değil. Bir başkomutan olarak kabul etmem mümkün değil..." sözlerine işaret eden Beki, "Demek ki asıl suçları emre itaatsizlik, başkomutana karşı gelmekmiş. Karşısında esas duruşu bozmak bile askeri disipline aykırı bir büyük saygısızlıkken bir de sorulmadan fikir bildirmek ha! Edepsizliğin, terbiyesizliğin, hadsizliğin dik alası haliyle.

Ahir ömürlerinde derslerini aldılar, bir yaşlarına daha girmişlerdir, öğrenmenin sonu yok, emekliler bir daha gece TV’de izlerken bile selam duruşunu bozmazlar." dedi.