Emekli tümgeneralden, Rasim Ozan Kütahyalı'ya: "Tam OÇ!"

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz, "askeri vesayeti ve generalleri çökerttik" diyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya "Operasyon çocuğu (O,Ç.) olmak böyle bir şeydir" ifadelerini kullandı.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Youtube kanalı Flu TV'de İlker Canikligil'in sorularını yanıtlayan Rasim Ozan Kütahyalı'nın "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim" sözlerine çok sert sözlerle tepki gösterdi..

Rasim Ozan Kütahyalı, katıldığı programda "2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim" dedi.

"KARI-KOCA OPERASYON ÇOCUĞU (OÇ) İDİLER"

Kütahyalı’nın bu sözlerine X hesabından tepki gösteren emekli Yavuz, "Karı-koca operasyon çocuğu (OÇ) idiler! Kumpaslardaki rollerini açıklamış. OÇ olmak böyle bir şeydir: Kendi ordusuna kurulan kumpasın aktörü olmak ve bununla övünmek! Tam OÇ!" diye yazdı.

ekran-goruntusu-2023-11-20-165422.png

RASİM OZAN KÜTAHYALI NE DEMİŞTİ?

Rasim Ozan Kütahyalı, Flu TV'de katıldığı programda Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte “vesayeti temizleme” operasyonu yaptıklarını iddia ederek şunları söylemişti:

"2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu."