Ender Saraç, hakkındaki iddialara ilişkin ilk kez konuştu: "Atatürkçü, modern bir insanım ama namaz da kılan bir insanım. Baştan sona montaj"

Ender Saraç, hakkındaki iddialara ilişkin ilk kez konuştu: "Atatürkçü, modern bir insanım ama namaz da kılan bir insanım. Baştan sona montaj"

Cumhuriyet gazetesi, Ender Saraç hakkındaki iddialar üzerine olayın tarafına ulaştı. Saraç, görüntüler için montaj ifadesini kullanırken "Söz konusu görüntü için "Neyin ne olduğu bile belli olmuyor" dedi.

Cumhuriyet'in ulaştığı Ender Saraç, hakkındaki istismar iddialarının eşi tarafından boşanma davası kaynaklı ortaya atıldığını ve iddianın geri çekildiğini iddia etti. Saraç'ın boşanma aşamasında olduğu eşi Benan Saraç ise kendisini iyi hissetmediğini belirtti. Anne Saraç'ın avukatı, iddiaları geri çekmediklerini, aksine detaylandırdıklarını aktardı.

kapak-083747-davq.webp

ÇOCUĞUNA İSTİSMAR İDDİASI

Türkiye'nin yakından tanıdığı aile hekimi, beslenme uzmanı ve diyetisyen doktor Ender Saraç'ın, 8. sınıfa giden oğlunu istismar ettiği iddia edildi. Saraç’ın 8. sınıfa giden oğlu M. Saraç, 5 Aralık 2023’te okuldaki rehber öğretmenine istismar edildiğini anlattı.

HAKKINDAKİ İDDİALAR GERİ ÇEKİLDİ

Ender Saraç, iddialar ile ilgili Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada, "Bu iddiaların yalan olduğu kanıtlandı. Oğlum annesiyle gidip iddiaları Şişli Çocuk İzleme Merkezi'nden geri çekti" dedi.

"MADDİ KONULAR NEDENİYLE İDDİALAR ORTAYA ATILDI"

Saraç ayrıca, 3 yıldır ayrı yaşadığı eşi Benan Saraç'a boşanma davası açtığını ve Benan Saraç'ın maddi konular nedeniyle bu iddiaları ortaya attığını iddia etti.

ogluna-cinsel-istismarda-bulunmakla-suclanan-ender-sarac-tan-aciklama.jpg

"KESİNLİKLE ÖYLE BİR ŞEY YOK"

Doktor Ender Saraç, ayrıca eşi Benan Saraç hakkında iki kez uzaklaştırma kararı aldırdığını ve eşinin de kendisi hakkında konuşma yasağının olduğunu belirtti.

Hakkındaki iddiaları "Tamamen yalan, kesin ve net bir iftira" şeklinde niteleyen Ender Saraç, "Paylaşılan resimdeki kedi 6 yıl önce öldü. Madem öyle bir şey vardı, ki kesinlikle öyle bir şey yok, bir insan oğluna tecavüz eder mi, oğlunu taciz eder mi. Bunu düşünebilmek bile ağır hastalık. Hem de benim gibi bir doktorun, karıncayı bile incitmeyen ve toplumun faydası için çalışan, olabilir mi ya" ifadelerini kullandı.

"BAŞTAN SONA MONTAJ"

Sosyal medyada paylaşılan videodaki kişinin kendisi olmadığını da belirten Saraç, görüntünün montaj olduğunu savundu. Söz konusu görüntü hakkında "Neyin ne olduğu bile belli olmuyor" diyen Saraç, "İnsanı inancından vurmak da çok kötü bir şey. Ben Atatürkçü ve modern bir insanım ama namaz da kılan bir insanım. Baştan sona montaj" dedi.

aile-ici-cinsel-istismarla-suclanan-ender-sarac-sosyal-medyadan-aciklama-yapti-dfnf.webp

Boşanma aşamasında olduğu eşini kast ederek, "Kendileri de gelen tepkilerden sanıyorum ki çok rahatsız olduğular" diyen Ender Saraç, "O kadar kesin ve net yalan ki. İşte dediğim gibi kısa bir süre önce iddiaları geri çektiler. Tabi ki ben bunu belgeleyeceğim. İdddia doğru olmadığı için zaten geri çekildi." dedi.

BENAN SARAÇ'IN AVUKATI: "İDDİALARI GERİ ÇEKMEDİK"

Saraç'ın boşanma aşamasında olduğu eşi Benan Saraç'a da söz konusu iddialar soruldu. Cumhuriyet'in telefon ile ulaştığı Benan Saraç kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek telefonu avukatı Yücel Önder'e verdi. 

Soruları yanıtlayan avukat Önder, çocuk izleme merkezine gittiklerini ancak iddialarını geri çekmediklerini, aksine detaylandırdıklarını ifade etti. Avukat Yücel Önder, müvekkili ile çocuğunun korktuğunu, bu yüzden "Şikayetçi değilim" gibi bir ifade kullanmış olabileceklerini söyledi. Hukuki sürecin devam ettiğini belirten Önder, dosyanın savcılığa intikal ettiğini ifade etti.

Avukat Önder, "Çocuk, istismara uğradığını biliyor zaten. Babası da işin ciddi olduğunu görüp hemen boşanma davası açıp, uzaklaştırma kararı aldırıyor ki, yarın öbür gün bu iddia dile getirildiğinde 'Boşanma davası, uzaklaştırma kararı var. Bu benden para istiyor' demek için zemin hazırlıyor" dedi.