Enflasyonu özürlü çocuğa benzeten Profesör Murat Ferman özür diledi

Enflasyon için, 'ailenin özürlü çocuğu gibi' benzetmesi yapan Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman, gelen tepkiler sonrası özür diledi.

Enflasyon için, 'ailenin özürlü çocuğu gibi' benzetmesi yapan Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman, gelen tepkilerin ardından özür diledi.

"Ailenin özürlü çocuğu gibi idare ediyoruz, herkes bir şekilde yararlanıyor ondan"
Ferman, EKOTÜRK televizyonunda katıldığı canlı yayında enflasyonu engelli çocuklara benzeterek, "Ailenin özürlü çocuğu gibi idare ediyoruz... Herkes bir şekilde yararlanıyor ondan" dedi. "Çok şikâyet ediyoruz, ‘geceleri bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz’ diyoruz ama aslında çocukcağız hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz" diye konuşan Ferman, "Enflasyon böyle bir şey, enflasyonun suç ortağıyız" ifadelerini kullandı.


 
Prof. Dr. Murat Ferman enflasyonu 'özürlü çocuğa' benzetti! Tepki yağdıProf. Dr. Murat Ferman enflasyonu 'özürlü çocuğa' benzetti! Tepki yağdı


Tepki çeken benzetmesine gelen tepkilerin ardından Prof. Murat Ferman özür diledi. Ferman şunları kaydetti: "Özel gereksinimli evlatlarımızın ailelerini rencide edebilecek bu ifadelerimden sonra pişmanlık ve samimiyetle özürlerimi talep ediyorum"