Erdoğan, dua ve destek isteyerek emeklilere zam kapısını kapadı! Ne yapsak karşılayamıyoruz...

Erdoğan, dua ve destek isteyerek emeklilere zam kapısını kapadı! Ne yapsak karşılayamıyoruz...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada emekliye ek zam yapılıp yapılmayacağını açıkladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından milyonlarca emeklinin beklediği açıklamayı yaptı. Erdoğan bir kez daha emeklileri hayal kırıklığına uğrattı.

"ÇALIŞANLARIMIZIN, EMEKLİLERİMİZİN SIKINTILARINA GÖZ KAPAMAMIZ MÜMKÜN MÜ?"

Sabır ve dua isteyen Erdoğan, ekonomi programının doğru yolda ilerlediğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma adımlarını atarken, en olumlu gelişmeleri çalışanlarımızın, emeklilerimizin, dezavantajlı kesimlerin hayatlarıyla gerçekleştirdik. En düşük emekli maaşını 66 liradan 10 bin liraya nereden nereye... Asgari ücreti 184 liradan 17 bin liraya. Engelli maaşını 25 liradan yaklaşık 4 bin liraya çıkarmış, her alanda milletimizin refah seviyesini katlayarak yükseltmiş hükümet olarak çalışanlarımızın ve emeklilerimizin bugünkü sıkıntılarına gözlerimizi kapamamız mümkün mü?

"TÜM HARCAMALARI BURAYA AKTARSAK BİLE KARŞILAYAMIYORUZ"

Elbette yaşanan sıkıntıların farkındayız, geçtiğimiz günlerde emekli maaşına şu kadar zam yapacağız diyen muhalefetin nasıl boş konuştuğunu örnekleriyle anlattım. Sözü edilen artışları ülkenin tüm yatırımlarını durdursak, eğitim ya da sağlık harcamalarının tamamını buraya aktarsak, kamu görevlilerine maaş vermesek bile karşılayamıyoruz. Bu demek değil ki çalışanlarımızı, emeklilerimizi hayat pahalılığının pençesine terk edeceğiz. Tam tersine enflasyonu yenerek, büyümeyi sürdürerek, milli gelirimizi artırarak, devletimizi güçlendirerek her meselemizi çözdüğümüz gibi çalışanların ve emeklilerin gelirini artıracağız.

DUA VE DESTEK İSTEDİ

Türkiye Yüzyılı emektarları olmak üzere, hiçbir insanımızı darda bırakmayacak, göz göre göre sıkıntı çekmesine müsaade etmeyeceğiz. Milletimizden bize güvenmeyi, inanmayı sürdürmesini, destek ve dualarını bizden esirgememesini özellikle istirham ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin diyorum."