Erdoğan Hatay'da konuştu! Can kaybı 9 bin 57'ye yükseldi

Erdoğan Hatay'da konuştu! Can kaybı 9 bin 57'ye yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay'da konuştu. Erdoğan can kaybının 9 bin 57'ye yükseldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay'da açıklamalarda bulunuyor. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"Tüm vefaat eden kardeşlerimin yakınlarına sabırlar diliyorum. Depremin yaşandığı andan itibaren kurumlarımız harekete geçerek vatandaşlarımızın yardımına koştular.

Ülke genelinde AFAD'ın koordinasyonunda bu işlerin takibi devam etti, ediyor, edecek. İşimiz kolay değildi. Depremin yol açtığı yıkımın büyüklüğü ve yaygınlığına hava şartlarının zorluğu eklendi. Buna rağmen devletin ve milletin tüm imkanlarını seferber ederek afet bölgesine gönderdik.

Sayıları 60 bini bulan akredite kişi canla başla çalışıyor. Diğer 71 vilayetin tamamından yardım konvoyları deprem bölgesine çıkarıldı. Elbette eksikler var. Şartlar çok açık ve net ortada. Böyle bir felakete hazır olabilmek mümkün değildir.

Çalışmaların daha etkin yürütülmesi için deprem alanını afet bölgesi ilan ettik. Gereken her adımı atarak kimseyi mağdur etmeyecek bir afet yönetimi yürüteceğiz.

Bu dönem bir birlik, beraberlik dönemidir. Böyle bir dönemde hala basit, siyasi çıkar uğruna çirkefçe olumsuz kampanyalar yürütmeyi şu anda hazmedemiyorum. Bunun yanında üzerimde bulunan makamın sorumluluğu olmasa ben bugün farklı konuşurum.