Erdoğan, Hatay'daki konuşmasını unuttu: "Bunlarda vatandaşlarımızı korkutmak, ürkütmek, endişelerini istismar etmek var"

Erdoğan, Hatay'daki konuşmasını unuttu: "Bunlarda vatandaşlarımızı korkutmak, ürkütmek, endişelerini istismar etmek var"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti hedef alarak "Bunlarda vatandaşlarımızı korkutmak, ürkütmek, endişelerini istismar etmek var..." ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hatay'daki konuşmasında "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı." sözleriyle çok büyük tepki toplamıştı. Erdoğan'ın bu sözleri gözdağı ve tehdit olarak algılanırken Tekirdağ'da son yaptığı konuşmada Erdoğan yine muhalefeti hedef alarak bu kez şunları söyledi:

"KLASİK BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ BİLE ALMAKTA ZORLANIYOR"

"CHP'nin idare ettiği şehirlerimizde vatandaşlarımızı bırakın vizyoner projelerle çalışmayı, klasik belediyecilik hizmetlerini bile almakta zorlanıyor. Düşünebiliyor musunuz, millet görev vermiş, yetki vermiş, imkan vermiş ama bunlar çıkıyor temel atmamakla, asfalt dökmemekle, yol yapmamakla övünebiliyor. Kimi belediye başkanı olduğu şehre fırsatını bulursa veya yolu düşerse uğruyor, yönetimdeki zafiyetlerini ise ya hükümete ya vatandaşa keserek kendi kusurlarını örtmeye çalışıyor.

"BİZDE CHP GİBİ MİLLETİMİZİ TEHDİT ETMEK OLMAZ"

Önümüzde 50 gün var. Bu 50 günü çok iyi değerlendirmemiz gerek. Çok daha fazla Tekirdağlı kardeşimizin gönlüne girmenin yollarını arayacağız. Milletimize karşı asla saygısızlık etmeyeceğiz. Biz ayıran ve ayrıştıran bir anlayışla değil birleştiren bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bize oy versin vermesin sandığa giden her bir vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var. Hangi siyasi partiden olursa olsun seçmen başımızın tacıdır. Bizde CHP'nin dediği gibi tıpış tıpış gidip oyunuzu vereceksiniz diyen kibirli bir dil olamaz. Bizde oy tercihleri nedeniyle vatandaşımızı aşağılama olmaz. Bizde sırf kendisine oy vermedi diye depremzedeleri kapı dışarı atmak yok. Bizde CHP gibi milletimizi tehdit etmek olmaz.

"TÜM FATURAYI BAY KEMAL'E KESTİLER"

Millete parmak sallamadan önce aynanın karşısına geçip acaba biz nerede hata yapıyoruz diye kendilerine sormadılar. Tüm faturayı bay Kemal'e kestiler. Muhalefetin mazisine baktığınızda bunun gibi sayısız skandalla karşılaşırsınız. CHP'nin tarihi milletin değerleriyle kavga etmenin tarihidir.

"BUNLARIN MİLLİ İRADEYE SAYGILARI YOK"

Anadolu insanını hiçbir zaman hürmete ve hizmete layık bulmadılar. Kandil'deki terör elebaşı bunlar için oy istedi. Şimdi DEM'lenerek seçim kazanmanın hesabını yapıyorlar. Bunların milli iradeye saygıları yok."