Erdoğan: Hesabı da hesap yapanı da anında tanırız

Erdoğan: Hesabı da hesap yapanı da anında tanırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde halka hitap edti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"YAPARSA YİNE AK PARTİ YAPAR"

Yaparsa yine AK Parti yapar. Nasıl geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3.5 kat büyüttüysek şimdi de ülkemizi 2 kat daha ileri götürmek istiyoruz. 24 Haziran'da AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Güçlü Türkiye için AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? Adıyaman'ın bu coşkusunu ve heyecanını gördükten sonra 24 Haziran'da sandıkları patlayacağımızdan eminim.

''BU SÜREÇTE DARGINLIK KIRGINLIK YOK''

Bugün de milletimize Adıyaman'a hizmete talibiz. Biz beşer planından hiçbir güç önünde eğilmedik. Biz sadece Allah'ın huzurnda, rükuda ve secdede eğildik. Bu süreçte dargınlık kırgınlık yok. Bazen duyuyorum dargınlık kırgınlık olanlar var. Makam mevki aşiret bunları koyalım bir kenara. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz seveceğiz. Adıyaman'a 14 katrilyon liralık destek ve yatırım yaptık. Nankörler de bitmez sizin gibi gerçekten efendiler de bitmez. TOKİ aracılığıyla Adıyaman'da 4 bin 300 konut projesini hayata geçirdik.

Adıyaman'daki tüm evlatlarımız okula gidebilsin diye eğitimde 2 bin 865 yeni derslik yaptı. Önümüzdeki 2 yıl içinde yine yurtlar açmaya devam edeceğiz. 44 Sağlık tesisini Adıyaman'a kazandırdık. 15 sağlık tesisi de proje aşamasında. Yani yatırım hazırlıkları içerisindeyiz. 20 köprüyü daha Adıyaman'a kazandırdık. Yaparsa AK Parti yapar dedik. Yapımı devam eden Kahta Köprüsü de bitmek üzere. Yatırım bizim işimiz.

ADIYAMAN'A HIZLI TREN MÜJDESİ

Hızlı tren projelerimiz için Adıyaman da var biliyorsunuz. İnşallah Adıyaman'ı hızlı trene kavuşturacağız. Adıyaman havalimanımıza yeni bir terminal binası yaptık. 16 yılda Adıyamanlı çiftçilerimize 1.2 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Bunun yanında hayvancılarımıza hibeler veriyoruz. Bay Kemal sen vermedin biz verdik. Adıyaman tarihinde ve ticaretinde tütün önemli bir yere sahip.

"TÜTÜNE KARŞI OLSAM DA TİCARİ ÖNEMİ VAR"

Her ne kadar şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari önemini de görmezden gelemem. Tütünün satılabilmesine biz imkanlar sağladık. Biz bugüne kadar sizlerin ekmeğine engel olmaya değil ekmeğini büyütmeye geldik. Rahat olun kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz.

"OY NAMUSTUR! OYUNUZA LÜTFEN SAHİP ÇIKIN"

Adıyaman'a verdiğimiz 232 trilyonluk teşviklerden 129 bin işveren ve sigortalı yararlandı. Önümüzdeki dönemde de bu şekilde inşallah devam edeceğiz. 24 Haziran'da tercihimizi bir kez hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Ben sizlere güveniyorum. Hanımlara güveniyorum. Oy namustur. Oyunuza lütfen sahip çıkın. Vakit birlik vakti. Vakit Adıyaman vakti.

Cumhurbaşkanlığında, mecliste ne kadar güçlü olursanız, ülkeye o kadar iyi hizmet edersiniz. Ana muhalefetin partisi bir süre önce ne yaptı? Milletvekillerini pazara çıkardı. 15 milletvekilini paket yapıp başka partiye servis yaptı. O milletvekillilerin şaşkın yüzleri hala gözlerimin önünde. Paketlendikleri partinin sıralarına bile gelmediler. Bu işin demokrasiyle falan alakası yok. Güya hepsi bir araya gelip önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Hesabı da hesap yapanı da anında tanırız. Milletvekilleri kendilerine oy verenleri temsil etmek yerine örgütün cenaze ve silah işlerine bakıyordu.

Hepsi bir araya gelip seçimde bizim önümüzü kesecekler. Bu siyaset mühendisliği hesaplarıyla biz 1989 yılındaki ilk adaylığımızdan beri mücadele ediyoruz. Onun için de hesabı da hesap yapanı da anında tanırız.

''TOPUNUZ GELİN''

Benimle ilgili yurtdışında özellikle Almanya'da yapılanları duyuyorsunuz değil mi? Topunuz gelin. Avrupalı Adıyamanlı kardeşlerim her şeyi çok iyi biliyor. CHP Genel Başkanı dahil pek çok sözcüsü 'Şu parti illa barajı geçmeli' diyerek adeta seçmenlerini işportaya çıkarıyor. Barajı geçsin dedikleri parti bu ülkenin en eli kanlı örgütünün emrinden çıkamadığı için gerçek anlamda siyasi parti olamamış bir yapıdır.

''SAYIN MUHARREM İNCE İNCE EDİRNE'YE GİTTİN''

Cezaevinden aday olan bu zatı (Selahattin Demirtaş'ı) ziyaret etmiş. Sayın Muharrem, ince ince Edirne'ye gittin. 7 Haziran seçiminden sonra bu ziyaret ettiğin şahıs değil miydi 53 tane benim Kürt kardeşimin ölümüne neden olan? Ya sen hangi akla hizmet ediyorsun. Neymiş, adaymış, serbest bırakılması gerekiyormuş. Sen ne diyorsun ya? Neyi serbest bırakıyorsun? Bu ülkede hukuk var. 53 tane Kürt kardeşimi orada öldürdüler. Yasin Börü'nün hesabını veremezsiniz. Yargı tecelli edecektir. Gereği neyse o olacaktır. Bunlar sadece mezar taşı dikmeyi bilirler. Ekranlarda saz çalıyor diye pazarlananlar milletimize kurşun sıkanların sırtını sıvazlıyordu. 6-7 Ekim'de insanlarımızı birbirine kırdıranlar bunlar değil miydi? Şimdi cezaevinden esip yağan zatın elinde 53 vatandaşımızın kanı var.

"SAYIN MUHARREM İDDİAYI İSPAT İDDİA SAHİBİNE AİTTİR"

Ana muhalefet partisinin adayı aslında komik bir adam. Kimi zaman atıp tutarak insana hoş vakit geçirtiyor. Böyle kişiye ülke emanet edilir mi? Şimdi çıkmış AK Parti'yi kurarken Pensilvanya'dan icazet almışım. Sayın Muharrem iddiayı ispat iddia sahibine aittir. Eğer icazet almışsam bunu ispat etmek senin görevin edemezsen namertsin dedim. Şu ana kadar bir ses var mı? Bir kitaptan yazı. O kitabın yazarı bu somut bir şey değil dedi katılmıyorum dedi. Ey milletim aziz milletim benim bu güzel ülkemi yalanla dolanla siyaset yapanlara mı teslim edeceksiniz? Kendisine dava açtım. Yargıda hesabını versin. Biz icazete halkımızdan aldık Pensilvanya'dan değil. Haddini bil kiminle ne konuşacağını çok iyi bil. Şimdi mahkemede hesabını ver.

Sahada seçmenini ona buna peşkeş çeken bir partinin, ülkenin yönetiminde iddiası zaten yok demektir. Kafalarındaki 40 tilki artık 24 Haziran'da başka yere kaçacak. Yakında bunların hepsinin de kuyrukları birbirine dolanacak.