Erdoğan İnce’yi hedef aldı, Pensilvanya iddialarına sert cevap verdi

Erdoğan İnce’yi hedef aldı, Pensilvanya iddialarına sert cevap verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'daki mitingde konuştu. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce’nin Pensilvanya iddialarına sert cevap veren Erdoğan, “Genel Başkanın yalancı diye yalancı olmaya mecbur musun?” dedi. Erdoğan, “Çok saygın bir annesi var. Öyle zannediyorum ki annesi de bu yalandan dolayı rahatsız oldu. Ya niye yalan söylüyorsun?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Malatya'ya geldi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinginde şehirde geniş güvenlik önlemleri alındı. Bir çok çevre ilden takviye polis ekibi Malatya'ya gelirken, güzergahlarda da ekipler tarafından önlemler artırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki mitingde konuştu. Erdoğan, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hedef alarak, “AK Parti'yi Pensilvanya'dan icazet alarak kurmuşum. İnce, şimdi sen bu iddianı ispatlamadığına göre, davayı açtım, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Niye yalan söylüyorsun? Senin Genel Başkanın yalancı diye sen de yalancı olmaya mecbur musun? Hadi bakalım ispat et” dedi. Erdoğan, İnce için “Çok muteber bir annesi var, annesi de bu yalanlardan rahatsız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan mitingde yaptığı konuşmada, yolda gelirken 'ortak paydamız Malatyaspor' diye bir pankart gördüğünü söyleyerek, “Malatyaspor'a ne yaptınız? Ne yaptı ise AK Parti yaptı. 20 yıl öncesinin Malatyası'nı düşünüyorum, alt yapısı ile üst yapısı ile bambaşka bir Malatya var. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Bugüne kadar bu anlayışla çalıştık. 24 Haziran'da da yine milletimizden yatırım için destek istiyoruz. 24 Haziran'da güçlü hükümet için Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazırmıyız?'' diye seslendi.

Erdoğan ''Geçtiğimiz yıl Malatya'ya gelişimde 1 milyar 160 milyonluk yatırımların açılışını yapmıştık. Malatya yatırmlarının tutarı 16.5 katrilyon, bu CHP bu tür yatırımlar yaptı mı buraya?'' diye sordu.

MALATYA HEDEFİ

Erdoğan konuşurken yağmurun başlaması üzerine ''Şu rahmet, şu yağmura rağmen dimdik duruyorsunuz. 45 tesisi şehrimize kazandırdık. Bunlardan biri de Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'dir. Hedefimiz Malatya'yı sağlık turizminin en önemli şehirlerinden biri haline getirmek. Doğanyol, Kale ilçelerimizi de devlet hastanelerine kavuşturuyoruz'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

''Onlar laf üretir. Bay Kemal'in SGK Başkanı olduğu zamanki görüntüleri vermeniz lazım'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüntülerin ekrana yansıtılmasını istedi.

''Geçtiğimiz 16 yılda 2 katrilyonluk kaynak kullanarak şehirdeki tüm yetimlerin, yaşlıların, şehitlerin yanında olduk. Bu da Bay Kemal'in Genel Başkan olduğu zamna ki hastanelerin hali.'' diyen Erdoğan ''Faturayı da diğer hastanelere kasiyor. Sen önce sorumlusu olduğın hastanelerin durumuna bak. '10 yıl önce daha iyiydi, şimdi benim genel müdürlüğümde daha kötü oldu.' diyor. Zavallı, zavallı. Şikayet makamında değil şikayetleri düzeltme makamındasın Bay Kemal.'' şeklinde devam etti.

 "FİZİK ÖĞRETMENİ OLMAN BU İŞLERİ HALLETMEYE YETMEZ"

Sonuçta karşımıza şöyle bir tablo çıktı. Biz kendi seçim bildirgemizi adeta baştan sonra teknoloji, sanayi, bilim, yatırım, girişim, yazılım, uçak, robot, tasarım kavramlarıyla donatmışız. Onlar hiç adını bile anmamış. Mesela savunma sanayinin yanından geçmemişler. Bunların kafasında ne bilim, ne teknoloji, ne sanayi var. Senin fizik öğretmeni olman bu işleri halletmeye yetmez. Birileri kulaklarına üflüyor, bunlar da meydanlarda esip yağıyor.

"SEN YÖNETİLENSİN, BİZ YÖNETEN"

Bundan bir kaç ay önce meşhur TESLA otomobil var ya, elektrikli. Onun patronu Elon Musk benim ziyaretime geldi. Bu konuları onunla da konuştuk. Diyor ki Erdoğan 20 yıl geriden geliyor. Muharrem efendi, bizim hayatımız bu işleri yönetmekle geçti. Sen yönetilensin, biz yöneten. İşte siyasette 20 yıllık hayatımın 4,5 yılı İstanbul'u yönetmekle geçti, 11,5 yıl Türkiye'ye başbakanlık yaptım, 4 yıldır cumhurbaşkanlığı yapıyorum. Şimdi baş ustalık için sizden vize istiyorum.

"YERLİ OTOMOBİL CEO'SU BELİRLENDİ"

Türkiye'nin otomobil projesinde 5 şirketimiz ve TOBB bir araya gelip imzayı attılar. Şirketin CEO'su belirlendi. Ben şimdi sizi burada meşgul etmeyeceğim. Bu akşam TESK'in iftarında ben diyorum ki orada bunu işleyeyim, orada bunu anlatayım. Şu anda yatırım bedeli yaklaşık 3,5 milyar avro.

"HALA İSPAT EDEMEDİ, KİTAPTAN BİR CÜMLE ALMIŞ..."

Bu Muharrem İnce diyor ki, ben AK Parti'yi Pensilvanya'dan icazet alarak kurmuşum. Dedim ki, ispat edemezsen namertsin dedim. Hala ispat edemedi. En sonunda dün bir yazarın kitabından bir cümle almış. O yazar da cevap veriyor. Diyor ki "Bu somut bir şey değil, bu soyut bir ifadeydi ve bana da ait değil" Be İnce şimdi sen bu iddianı ispatlamadığına... Davayı açtım onu da söyleyeyim. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Öyle yok, çok saygın bir annesi var. Öyle zannediyorum ki annesi de bu yalandan dolayı rahatsız oldu. Ya niye yalan söylüyorsun? Genel başkanın yalancı diye sen de yalancı olmaya mecbur musun?

"NİYE İCAZET ALACAĞIM YA"

Ben Pensilvanya'daki adamdan niye icazet alacağım ya? Yol arkadaşlarım, dava arkadaşlarım, beraberce oturduk konuştuk, kararımızı verdik. Cezaevinden çıktıktan sonra da partimizi kurduk. Ve partimizi kurduktan 16 ay sonra da siz bizi iktidar yaptınız. Öyle yok, çok saygın bir annesi var. Öyle zannediyorum ki annesi de bu yalandan dolayı rahatsız oldu. Ya niye yalan söylüyorsun?” 

Şimdi sayın İnce bak, bana icazeti Pensilvanya değil, halkım verdi halkım.”