Erdoğan "İstihbaratçı artığı" demişti, Ümit Özdağ'dan yanıt geldi: "Enişten mi söyledi? Erbakan hocanın iddialarına cevap ver!"

Erdoğan "İstihbaratçı artığı" demişti, Ümit Özdağ'dan yanıt geldi: "Enişten mi söyledi? Erbakan hocanın iddialarına cevap ver!"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi. Özdağ, Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ı hedef alarak, "Son günlerde yaşanan Suriyeli sığınmacı tartışması kirli planın bir parçası. İrapta mahalli olmayan istihbaratçı artığı siyasetçilerin bu konudaki çırpınışlarının sebebini anlıyoruz. Onların mesleği, vazifesi, görev emri bu" demişti. O sözlere yanıt gecikmedi. 

Erdoğan’ın ‘İstihbaratçı artığı' sözlerine yanıt veren Ümit Özdağ şöyle dedi:

"DEVLETİN ARŞİVİNİ FETÖ'CÜ YARGIÇLARA TESLİM ETTİĞİNİ BİLİYORUM"

"Enişten mi söyledi? Eniştenden mi duydun? Ben istihbaratçı değilim. Ancak senin devlet yönettiğini zannedip, FETÖ'cü istihbaratçı artıklarıyla, Tuncay Güney ile Ergenekon davasını oluşturduğunu, Şemdin Sakık gibi bir asker katiliyle Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklandığını, devletin harem-i ismeti olan özel kuvvetler komutanlığının arşivini FETÖ'cü yargıçlara teslim ettiğini biliyorum."

"ERBAKAN HOCANIN İDDİALARINA BİR CEVAP VER KENDİNLE İLGİLİ"

"Sayın Erdoğan, 20 seneden bu yana Türk devletinin bütün bilgileri, dosyaları, dinlemeleri senin elinde. Benimle ilgili olanlar da…Hadi al onları gel, televizyonda tartışalım. Ama biz televizyonda tartışmadan önce, rahmetli Erbakan hocanın hala kayıtlarda duran iddialarına bir cevap ver kendinle ilgili."

"TEK BİR KİTABI BAŞINDAN SONUNA KADAR OKUMADIĞINI TAHMİN EDİYORUM"

"İstihbaratçı değilim ama ben iyi bir bilim adamıyım. Senin bütün hayatın boyunca tek bir kitabı başından sonuna kadar okumadığını tahmin ediyorum. Ama benim kitaplarımı üst üste koysak, senin uzun boyunu aşıyor. Bir de benim görev emrimi yerime getirdiğimi söylemişsin. Konuşman içindeki tek doğru bu. Benim bir görev emrim var. Ben bu görev emrimi, senin politik yaşamındaki en büyük düşmanın olan, ismini yüzlerce tesisten sildiğin, milletin hafızası ve kalbinden çıkarmak için mücadele ettiğin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten aldım"

"SENİNLE BİRLİKTE SURİYELİLER DE GİDECEK"

Erdoğan’a "Türk olan hiçbir şeye değer vermiyorsun" diyen Ümit Özdağ, "2023 bir final değil, bir başlangıçtır demişsin. Bu senin için bir final ama Türk milleti için bir başlangıç olacak. Sen gideceksin. Seninle birlikte Suriyeliler de gidecek."