‘Erdoğan, Kürtleri veya Akşener’i yanına alacak iddiası’

‘Erdoğan, Kürtleri veya Akşener’i yanına alacak iddiası’

YURT yazarı İsmet Orhan, ‘Erdoğan ne yapıp ya Kürtleri ya da Meral Akşener’i yanına alacak iddiaları kuvvetle muhtemel görünüyor yabancı gözüyle. Tersinden okunacak olursa, Bahçeli’den kurtulma hesapları da yapılmış” dedi.

YURT yazarı İsmet Orhan, “Gözü dönmüşler bir iddia yaydılar; ‘Reis kazanamazsa, sokağa silahlarımızla iner iç savaş çıkarırız...Beyni dönmüşler de köşelerinde onaylayıp yan çıktılar. Dahası da var! Reis, ne yapıp yapıp, ya Kürtleri ya da Meral Akşener’i yanına alacak iddiaları kuvvetle muhtemel görünüyor yabancı gözüyle. Tersinden okunacak olursa, Bahçeli’den kurtulma hesapları da yapılmış” dedi.

‘Tayyip Erdoğan nasıl kazanır?’ başlığıyla bir yazı kaleme alan İsmet Orhan, aklı başında hiçbir yurttaşın, anketlere ve anketörlere güvenmediklerini belirterek, şunları yazdı:

“Hal böyle olunca, Türkiye’deki yabancı anketçiler “üç işi” bir arada götürüyorlar... Hem durum tespiti, hem misyonerlik faaliyetleri, hem de anket çalışmaları...

İsrailliler sermaye gruplarının nabzını, Fransızlar Kürtlerin nabzını, Almanlar istihbaratın nabzını, Amerika ve İngiliz’ler ise, Türkiye genelinin nabzını tutuyorlar. Buralardan elde edilen sonuçlar, çok ilginç!

Tayyip beyin nasıl kaybedip, nasıl kazanacağının ipuçları mevcut...

İlk turda kazanması neredeyse imkânsıza yakın. Tabii olağan üstü işler olmaz ise!

İkinci turda, ya hep ya hiç! Ölüm kalım!! Var olmak yok olmak!!! İkilemleri iş başında olacak...

Gözü dönmüşler bir iddia yaydılar... Reis kazanamazsa, sokağa silahlarımızla iner iç savaş çıkarırız...

Dahası da var! Reis, ne yapıp yapıp, ya Kürtleri... ya da Meral Akşener’i yanına alacak iddiaları kuvvetle muhtemel görünüyor yabancı gözüyle...

Tersinden okunacak olursa, Bahçeli’den kurtulma hesapları da yapılmış...”