Erdoğan ve AKP İstanbul'da 'nerelere ihanet etti?' Gülsever belgeleriyle açıklayacak!

Erdoğan ve AKP İstanbul'da 'nerelere ihanet etti?' Gülsever belgeleriyle açıklayacak!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  haftasonu İstanbul'da katıldığı açılışta 'Biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum' dedi. İBB CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AKP'nin İstanbul'da nerelere ihanet ettiğini tek tek belgeleriyle açıklayacak.

Uğur Can Yalçınkaya / YURT - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesi'nin ev sahipliğinde Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi"nde konuştu.  İstanbul'da devam eden çarpık yapılaşmaya yönelik eleştirilerde bulundu. Erdoğan bir dönem kendisinin de belediye başkanlığı yaptığı şehir için 'biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan "Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterini kaybetmeden, yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum. İstanbul'da tüm ihtişamıyla Batı Roma'nın, Bizans'ın izlerini görürken, aynı zamanda Medine'nin tevazuna ve manevi derinliğine de şahitlik edersiniz. Bu dikey mimariyle olanları kastetmiyorum, ondan öncesini kastediyorum. Yani ben çocukluğumu arıyorum İstanbul'da. Bu kutlu şehrin her bir köşesinde, Allah rahmet etsin merhum Turgut Cansever'in şu ifadesi çok anlamlıdır, belediye başkanlığımda zaman zaman bana danışmanlık da yapmıştı, Turgut Hocamız derdi ki 'Ecdat tüm ruhunu taşa ve ahşaba nakşetmiş.' Böyle bir inceliğe ve estetiğe şahit olursunuz. Hani bazı şehirler vardır iyi yazılmış kitap gibidir. Okumaya, anlamaya, onu yaşamaya doyamazsınız. Başlar ve o kitabı bitirirsiniz. Nasıl bir kitap, sayfalarına, satır aralarına gizlenmiş bilgi hazineleriyle doluysa, İstanbul'un her sokağında da saklı bir tarih, asırlık bir tecrübe vardır." dedi.

CHP'Lİ GÜLSEVER KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI ORTALIĞA SAÇACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş belası, İBB dönen dolapları sık sık kamuoyu ile paylaşan İBB CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever AKP'nin İstanbul'da nerelere ihanet ettiğini belgeleriyle açıklayacak. Gülsever İstanbul'un kimlere peşkeş çekildiğini gözler önüne serecek. Gülsever ve ekibinin hazırladığı dosyada sona geldiği, çok yakın bir zamanda da açıklayacağı öğrenildi.

ERDOĞAN'A KARŞI SEÇİM KAZANAN İSİM

Ertuğrul Gülsever lise sondan itibaren Kasımpaşa'da CHP Gençlik Kolları'nda siyasete atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1989 seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nı kaybettiği dönemde SHP İlçe Başkanıydı. SHP'nin kazanmasında, Erdoğan'ın kaybetmesinde emeği büyüktü. İBB CHP Grup Başkanvekili olduktan sonrada yapılan yolsuzluk ve hırsızlıkları ortaya çıkarması ile biliniyor. Yeni hazırladığı dosyalarda neler olduğu ise merak konusu.