Erdoğan, vekillerine ayar verdi: Hakkımı helal etmiyorum, aldığınız maaş haram!

Erdoğan, vekillerine ayar verdi: Hakkımı helal etmiyorum, aldığınız maaş haram!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan AKP'li vekillere kameralar önünde tepki gösterdi. Erdoğan "Aldığınız maaşlar haram" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin milletvekillerine ayar verdi. Bazı vekillerin Genel Kurul görüşmelerine katılmadığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

Üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum. Grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim.

BU MİLLET KENDİ KESESİNDEN MAAŞ VERİYOR

Bu beni ciddi manada üzmüştür. Değerli arkadaşlar bu millet kendi kasasından kendi kesesinden maaşı veriyor. Ve bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor.

Ama Genel Kurul’da, yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa, ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını sizlere helal etmez. Helal etmez.

GÖREVİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRECEKSİN

Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili adayı olmuşsan, arkadaş, burada görevini hakkıyla yerine getireceksin.

Eğer hakkıyla görevini yerine getirmiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez.  Ve aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin.