Erdoğan'a karşı direnen 3'ün biri kaldı

Erdoğan'a karşı direnen 3'ün biri kaldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'istifalarını istemesi'ne rağmen direniyorlardı. Dün öne Altepe istifa ettiğini açıkladı, ardından da Gökçek istifa edeceğini duyurdu. Geriye sadece Uğur kaldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir aya yaklaşan istifa süreci, Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinin önüne geçti. İstanbul’da 21 Eylül günü Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Beleidye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Erdoğan'ın istifalarını istemesine rağmen 12 gündür direniyorlardı. Geriye sadece direnen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur kaldı. Dün Uğur'a 'istifa etmeyi düşünüyor musunuz?' diye soruldu. Uğur 'hayır' cevabını verdi. Bakalım Uğur kaç gün daha şantaja, baskıya, lince direnebilecek.

AKP’deki istifa operasyonunda şimdiye kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti. istifa etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise hafta sonunda istifasını açıklayacağını duyurdu.

ALTEPE: HİZMET İMKANI KALMADI İSTİFA EDİYORUM

Erdoğan tarafından istifası istenen isimlerden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dün yaptığı açıklamada “Bu şartlarda Bursamıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

GÖKÇEK: CUMARTESİ İSTİFA EDİYORUM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa edeceği tarih de belli oldu. Melih Gökçek, sosyal Medya hesabında yaptığı açıklamada 28 Ekim Cumartesi günü istifa edeceğini belirtti. Gökçek, “İnşallah Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Meclisini olağanüstü toplayacak ve Meclis üyesi arkadaşlara veda edip, istifamı vereceğim.” açıklamasında bulundu.

TÜM GÖZLER BALIKESİR’DE

6 kişilik listede geriye bir tek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur kaldı. Uğur ne kadar direnebilecek, ya da direnebilecek mi..? Önümüzdeki saat ve günlerde göreceğiz.