Erdoğan'dan ilginç açıklama: Yapılan zamlar en düşük seviyede

Erdoğan'dan ilginç açıklama: Yapılan zamlar en düşük seviyede

Yılbaşından itibaren art arta gelen zamlar resmen vatandaşın belini bükmüş durumda... İğneden ipliğe gelen zamlar vatandaşı oldukça zor durumda bırakıyor. Gelen zamlar iktidar tarafından görülmüyor aksine de az bulunuyor.

Yılbaşından itibaren art arta gelen zamlar resmen vatandaşın belini bükmüş durumda... İğneden ipliğe gelen zamlar vatandaşı oldukça zor durumda bırakıyor. Gelen zamlar iktidar tarafından görülmüyor aksine de az bulunuyor. Bu açıklamayı da bizzat Erdoğan yaptı. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

2022'nin ilk günlerinden itibaren başlayan zam furyası hakkında konuşan Erdoğan, zamların en düşük seviyede yapıldığını söyledi. 

Erdoğan, ''Vatandaşlarımıza daha ucuz doğalgaz ve elektrik vermek için yaptığımız fedakarlık bütçenin 10'da 1'i kadardır. Yılbaşından itibaren yapılan zamlarda mümkün olan en düşük seviyede yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

Türkiye'nin bir daha döviz krizi yaşamamak için elimizden geleni yapıyoruz. Kısa hesaplarla ülkemize zarar verenleri affetmeyeceğiz.

Ülkemizde döviz mevduat hesapları oldukça yüksek seviyede. Vatandaşlarımızı, yatırımcılarımızı dövizden kendi paramıza geçmeye davet ediyoruz.

Vatandaşlarımıza daha ucuz doğalgaz ve elektrik vermek için yaptığımız fedakarlık bütçenin 10'da 1'i kadardır. Yılbaşından itibaren yapılan zamlarda mümkün olan en düşük seviyede yapılmıştır.

Dünyadaki değişimlerin yeni politikaları gerektirdiği gerçeğini gören ilk ülkelerden biriyiz. Bu yol birçok ülke tarafından uygulanmaya başlamaktadır. Yarım asırlık çözümleri, memleketimize tek çözüm olarak sunanlar da bir gün efsunlu uykularından uyanacaklardır.