Erdoğan'dan Suriyelilerle ilgili çok konuşulacak açıklama

Erdoğan'dan Suriyelilerle ilgili çok konuşulacak açıklama

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" başlıklı uluslararası konferansa katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan burada bir konuşma yaptı.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" başlıklı uluslararası konferansa katılan Erdoğan burada bir konuşma gerçekleştirdi. Burada Suriyelilerle ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Tahtımı veririm, tacımı veririm ama devletime sığınan mazlumları asla vermem diyen bir devlet geleneğine sahibiz.” ifadesinde bulundu.


 
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Göçmenlerin sayısı 272 milyona, yerinden edilenlerin sayısı 80 milyona, mülteci sayısı 26 milyona yaklaştı. İnsanlık sadece Akdeniz'de değil, Ege'de ve Meriç'te de sınıfta kalmıştır. Kabul ettikleri birkaç yüz mülteciyi reklam malzemesi olarak kullananlar, insan hayatı ile ilgili bu kriz karşısında sorumluluk üstlenmiyor.
 
Bunların mültecilere sahip çıkmak gibi bir derdi yok, dert başka. Hala bunlar terörle, teröristlerle beraberler. Dostlar, dostluğunu icra ettiği müddetçe gönlümüzü açarız. Ama etmezlerse bugüne kadar ne yaptıysak bundan sonra da onu yaparız. Maddi imkanları bizden katbekat fazla olan ülkeler mültecileri toplama kamplarına mahkum ederken biz bu insanlarla ekmeğimizi paylaştık."