Erdoğan'dan The Economist'in kendisiyle ilgili kapağına yanıt! Gazetecilere sordu...

Erdoğan'dan The Economist'in kendisiyle ilgili kapağına yanıt! Gazetecilere sordu...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi hakkında analiz yayımlayan The Economist'e yanıt verdi.

İngiltere merkezli The Economist, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yayımladığı analizde dikkat çeken ifadeler kullandı. 

"DİKTATÖRLÜĞE SÜRÜKLEYEBİLİR"

Haberde "Dışarıdan bakanlar, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta 14 Mayıs’ta yapılacağını söylediği Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dikkat etmeli. Ülke felaketin eşiğinde. Seçimler yaklaşırken Erdoğan’ın davranışı, bugün son derece kusurlu olan demokrasiyi tam gelişmiş bir diktatörlüğe sürükleyebilir” ifadesi kullanıldı.

ekran-goruntusu-2023-01-19-222034.png

"BENİM MİLLETİM NE DERSE O OLUR"

The Economist'in kapağıyla ilgili soruya veren Erdoğan ise şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin müreffeh yarınları için, 85 milyon olarak hep birlikte bu imtihanı alnımızın akıyla vermemiz gerekiyor. Siyasetçi ve medyasıyla, yabancıların da yakından takip ettiği... Bugün gazeteciler sordu bana, İngiliz The Economist bizimle ilgili yine bir şeyler söylemiş. Dedim ki 'Türkiye'nin kaderini İngiliz The Economist mi belirleyecek?' Benim milletim belirleyecek. Benim Mehmet'im, Ahmet'im, Hüseyin'im, Hasan'ım, Ayşe'm, Fatma'm, Hatice'm onlar belirleyecek. George kim, Helga kim? Onlar kendi ülkelerinin şu anda kaderini belirleyemiyor.

Millet sokakta aç, açık. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Fransa öyle, İngiltere öyle, Almanya öyle... Ama Türkiye böyle. 2023'te hata yapma lüksümüz yok. Ülkemizin yeniden eski Türkiye'nin kavga ve kriz iklimine sürüklenmesine izin veremeyiz. Evlatlarımızın geleceğini daha şimdiden kaos mimarlığına, kriz tellallığına soyunanların insafına terk edemeyiz."