Erdoğan'ın '128 milyar dolar' açıklamalarına CHP'den çarpıcı yanıt!

Erdoğan'ın '128 milyar dolar' açıklamalarına CHP'den çarpıcı yanıt!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Lafı eğip bükmeyin, iftira etmeyin, kem söz söylemeyin... Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarını kimlere sattınız bir an önce açıklayın" ifadesinde bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada 128 milyar dolar tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "128 milyar dolar, ne buhar olmuştur ne de haksız ve hukuksuz yere herhangi birinin cebine girmiştir. Bu para ve çok daha fazlası ekonominin aktörleri ve vatandaşımız arasında dolaşıma girmiştir" dedi.

Erdoğan: Aslına bakarsanız ortada 128 milyar dolar diye bir rakam yokErdoğan: Aslına bakarsanız ortada 128 milyar dolar diye bir rakam yok

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından 128 milyar doların akıbetini yeniden sordu. Erdoğan'a seslenen Öztrak, "Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarını kimlere sattınız bir an önce milletimize açıklayın" sorusunu yöneltti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Öztrak, şunları söyledi:
R.T. Erdoğan,
Lafı eğip bükmeyin, iftira etmeyin, kem söz söylemeyin...
Bakanınız Elvan’ı dinleyin,
Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarını;
Kimlere,
Kaça,
Ne zaman,
Ne kadar sattınız bir an önce milletimize açıklayın. #128MilyarDolarNerede

 

293394-736x497.jpg