Erdoğan'ın 'çılgın Türkler yürür' sözleri Yunanistan basınında gündem oldu

Erdoğan'ın 'çılgın Türkler yürür' sözleri Yunanistan basınında gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e yönelik ''Bak Miçotakis şunu iyi bil. Yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür'' sözleri Yunan basınında geniş yankı buldu.

Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı saldırgan tutumu ve adalar konusunda uluslararası hukuku tanımaması iki ülke arasındaki ilişkileri germeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü konuşmasında, "Atina'yı vurmak gibi bir derdimiz yok. Yeter ki akıllı olun. Adaları silahlandırırsanız boş mu duracağız? Bak Miçotakis yine sağda solda konuşuyorsun. Şunu iyi bil. Eğer yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür bunu bilesin. Ama akıllı durursan seninle işimiz yok" diyerek Yunanistan'ı uyardı.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ TEHDİT OLARAK ALGILANDI
Erdoğan'ın bu sözleri Yunan basınında kendisine geniş yer buldu. Proto Thema gazetesi, Erdoğan'ın yeni bir meydan okumada bulunduğunu, adaların asker ve silahlardan arındırılması talebini yinelediğini ifade etti. Haberin içeriğinde ise, " Yunanistan'a tehditler yağdırıyor. Hatta Kiryakos Miçotakis'e gönderme yapıyor. Bir kez daha Tayfun füzesi hakkında konuştu." denildi.

Erdoğan'ın ''Çılgın Türkler'' çıkışı Yunanistan'da gündem oldu - Resim: 3

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ MANŞETE TAŞIDILAR
CNN Yunanistan ise haberinde, "Erdoğan'dan Miçotakis'e: Yanlış bir şey yaparsan çılgın Türkler gelecek" başlığına yer verdi. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bak Miçotakis, gene sağda solda konuşuyorsun şunu iyi bil, eğer bir yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür bu bilesin. Ama akıllı uslu durursan bizim seninle işimiz yok." sözleri tehdit olarak yazıldı.

Erdoğan'ın ''Çılgın Türkler'' çıkışı Yunanistan'da gündem oldu - Resim: 4

TAYFUN FÜZESİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yer veren Kathimerini gazetesi de, "Erdoğan'dan yeni tehditler: Adaları askerleştirirseniz, hareketsiz mi kalacağız?" başlıklı haber paylaştı. Haberin ayrıntısında, "Erdoğan, Türk Tayfun füzesine işaret etti ve artık güçlü bir Türkiye olduğunu söyledi. Türkiye, Tayfun adlı füzeyi üretti. Miçotakis'e 'Akıllıca davranırsan, seninle işimiz yok' dedi" sözleri yer aldı.

Erdoğan'ın ''Çılgın Türkler'' çıkışı Yunanistan'da gündem oldu - Resim: 5

BİR BAŞKA GAZETE DE ERDOĞAN'A YER VERDİ
Ethnos gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da katıldığı bir açılış töreninde Miçotakis'e ve Yunanistan'a uyarılarda bulunduğuna dair haberi paylaştı.