Erdoğan’ın gözü önünde, AKP kongrelerinde sosyal mesafe hiçe sayıldı

Erdoğan’ın gözü önünde, AKP kongrelerinde sosyal mesafe hiçe sayıldı

AKP'nin Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş il kongreleri bugün gerçekleşti. Salonlar hınca hınç dolarken, Erdoğan online olarak bir konuşma yaptı. Sosyal mesafe kuralına uyulmazken, maske takılmadığı gözlemlendi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş il kongrelerine online olarak katılım gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitirerek, hazırlıklarımızı tamamlamayı düşünüyoruz.  81 ilin tamamına, bu mümkün olmasa da gidebildiğim kadarına bizzat iştirak etmekti. İnşallah aldığımız tedbirlerin ve aşı sürecinin başarıya ulaşması ile bahar aylarından itibaren sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz” açıklamasında bulundu fakat bugün düzenlenen kongrelerde koronavirüs önlemlerine uyulmadığı gözlendi.

AKP Aydın İl Kongresi maske takılması dışında hiçbir pandemi kuralına uyulmadan başladı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'unda katıldığı kongrede, AKP’liler salonu hınca hınç doldurdu. Covid-19 tedbirleri, sosyal mesafe kuralı unutuldu. Virüsün yayılmasına davetiye çıkarıldı.

AKP kongreleri sürerken salondan yapılan yayınları sosyal medya üzerinden izleyen vatandaşlar tepkilerini dile getirdi. Yapılan yorumlarda baro seçimlerinin ertelenmesi, toplantı ve basın açıklamalarının yasaklanması, restoran, kafelerin kapatılması hatırlatıldı. Salonlardaki görüntülere tepkisini dile getirdi.