Erkan Baş, Seçil Erzan dolandırıcılık davası hakkında konuştu: "Dolandırıldıklarını anlayınca savcılıktan önce Tayyip Erdoğan’ı arıyorlar"

Erkan Baş, Seçil Erzan dolandırıcılık davası hakkında konuştu: "Dolandırıldıklarını anlayınca savcılıktan önce Tayyip Erdoğan’ı arıyorlar"

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, ünlü futbolcuların adının karıştığı Seçil Erzan dolandırıcılık davası ile ilgili konuşarak, "Dolandırıldıklarını anlayınca savcılıktan önce Tayyip Erdoğan’ı arıyorlar. Memleketin halini daha iyi ne anlatır?" dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis'te yaptığı basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

"GEZİ'DE AĞAÇLAR KALDI, GEZİ'NİN VEKİLİ DE VEKİL OLARAK KALACAK"

AYM'nin tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için verdiği kararı bir kez daha hatırlatan Erkan Baş, “200 gündür Can Atalay esir tutuluyor ve bu esaret Anayasa Mahkemesi tarafından tespit edilmiş durumda ama bütün bunlara rağmen hala esir tutuluyor. Bugüne kadar süren hukuksuzluklara rağmen Can Atalay’ın, Gezi Davası tutuklularının tümünün halkın vicdanındaki yerinin ne olduğunu görüyoruz...Gezi’de ağaçlar kaldı ve Gezi’nin vekili de vekil olarak kalacak” diye konuştu.

"ELDEN MİLYONLARCA DOLARI GİDİP BANKACIYA VERMİŞ BU FUTBOLCULAR"

Sosyal medya fenomenlerine yapılan operasyonlara değinen Baş, “Bu sefer futbolcuların kaptırdıkları paralar skandalı ortaya çıktı. Elden milyonlarca doları gidip bankacıya vermiş bu futbolcular. Altını çizerek şunu paylaşmak istiyorum, dolandırıldıklarını anlayınca savcılıktan önce Tayyip Erdoğan’ı arıyorlar, ‘Bizim paralarımızı kurtar’ ricasını anlatıyorlar. Memleketin halini daha iyi ne anlatır? Katillere, mafya babalarına, uyuşturucu ticareti yapanlara, dolandırıcılara karşı ağır aksak ilerleyen hukuk bakalım mağdur edildiğini iddia eden bu milyon dolarlık futbolcular olduğunda koşmaya başlayacak mı” diye sordu.

"OĞLUNUN GEMİLERİ İSRAİL LİMANINDA TİCARET YAPIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü grup toplantısında Filistin ile ilgili yaptığı konuşmaya da değinen Baş, şöyle devam etti:

“Filistin’e ne kadar önem verdiğini sahip çıktığını İsrail’i lanetleyen nutuklar atıyor. Promterden okuyor, işin o kısmı kolay. Tam o anda yandaş basın başta sonra diğer gazeteler de girdi, yandaş basın dememin nedeni şu; biz Türkiye’de yargıdaki gelişmeleri mahkeme kararlarıyla takip etmiyoruz ki gazetelerden. Bunların yargıdaki bağlantıları üzerinden aldıkları yönlendirme haberlerden takip ediyoruz. Bir haber düştü, Tayyip Erdoğan bir gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Tayyip Erdoğan’ın bir gazeteciyi dava etmesi haber falan değildir. Zaten 20 yıldır kendisini kim eleştirse suç duyurusunda bulunuyor. Bu bir haber değeri taşımıyor. Haber değeri taşıyan şey şu; Tayyip Erdoğan, Metin Cihan isimli gazeteci arkadaşımızdan neden şikayetçi oldu? Haydi bunu yazın. Çünkü Metin Cihan bir iddia attı ortaya belgeleriyle, kanıtlarıyla, hepimizin ulaşabileceği açık kaynakları çalışarak tarayarak...Diyor ki ‘Gazze’de çocuklar, kadınlar, hastaneler bombalanırken Tayyip Erdoğan’ın oğlunun gemileri İsrail limanında yükleme yapıyor.’ Kürsüde Filistin’e sahip çıkarken, Filistin için dua ederken, İsrail’i lanetlerken oğlunun gemileri İsrail limanında ticaret yapıyor. Sabah akşam kürsülerden sözde Filisin’e sahip çıkıyorlar. AKP dini, imanı, ahlakı sadece ve sadece paradan olan bir çeteden ibarettir.”