Erkan Baş'ın kazağı konuşulurken şimdi de Vedat Milor'ün tişörtü olay oldu

Erkan Baş'ın kazağı konuşulurken şimdi de Vedat Milor'ün tişörtü olay oldu

Gastronomi yazarı Vedat Milor, TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın giydiği kırmızı kazak sebebiyle hedef alınmasının ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

TİP lideri Erkan Baş, katıldığı bir programda giydiği kırmızı kazak nedeniyle günlerdir karşıt görüşlerin hedefi haline geldi ve sosyal medyada gündem oldu.

Baş'ın giydiği ve 1.500 TL olduğu iddia edilen kazak sonrasında 'Sosyalist Erkan Baş'ın üstünde kapitalist kazak' tartışmaları gündeme gelmişti. Öte yandan iktidara yakın isimler de, TİP liderini 'kazak' üzerinden hedef almıştı.

yeni-haber-basligi-7fdcb382.webp

Hiç kimsenin kazağın fiyatının neden pahalı olduğunu ya da diğer tüm insanların neden kaliteli giyinmediğini sorgulamaması ve Erkan Baş'ın giyindiği kazağı problem etmesi dikkat çekerken bir başka giyim konusunu gündeme Vedat Milor getirdi.

VEDAT MİLOR TİŞÖRTÜNÜN FİYATINI AÇIKLADI

Sosyal medyadaki 'kazak' polemiği sürerken, Vedat Milor'dan da konuya atıfta bulunan bir paylaşım geldi. Ünlü yemek eleştirmeni ve gastronomi yazarı, Twitter hesabından tişörtünün markasını ve fiyatını paylaştı.

Milor, "Siyasi görüşüm nedeniyle, yakalanmadan bizzat kendim teslim oluyorum. Paul & Shark. Aldığımda o kadar değildi ama şimdi bir 1000 lira vardır" ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2023-02-01-170702.png

ERKAN BAŞ'TAN ELEŞTİRİLERE YANIT

Son olarak TİP lideri Baş, tartışmalara Halk TV'de yayınlanan Kayda Geçsin programında yanıt vermişti.

"Kazağa 1.500 lira vermedim" diyen Baş, "Uzun zaman önce almıştım. 'O kazak AKP iktidar olunca kaç liraydı, şimdi kaç lira' diye sorgulanmasını isterdim. 7-8 kat artmış" ifadelerini kullanmıştı.

TİP lideri şöyle konuşmuştu:

"O kazağa 1.500 lira vermedim. Uzun zaman önce aldığım bir kazak. Fiyatı 7-8 kat artmış. Ama yurttaşın siyasetçiyi sorgulaması önemli bir kazanım. Şükürler olsun ki bizim tartışılacak tek şeyimiz kazağımız."