Erkan Baş'tan Demirtaş'a kazak yanıtı: Mavisini bugün alacağım, eminim sana çok yakışacak

Erkan Baş'tan Demirtaş'a kazak yanıtı: Mavisini bugün alacağım, eminim sana çok yakışacak

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, giydiği kırmızı kazağa dair yapılan eleştirilere, "Bence yakışıyor, açık mavisi de var mı" yorumunu yapan Selahattin Demirtaş'a cevap ve söz verdi: Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz hafta gündemi meşgul eden ve fiyatının 1500 lira olduğu iddia edilen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Başkanı Erkan Baş'ın giymiş olduğu kazak hakkında Baş'a seslenerek paylaşımda bulundu.

Demirtaş, yapmış olduğu paylaşımda, bazı AK Partili isimlerin mal varlıklarına dair birkaç fotoğraf kullanarak, "Sevgili Erkan, bugünkü fiyatı 1500 TL olan bir kazak giydiğini kahrolarak öğrendim. Oysa dünyanın bütün sosyalistleri yaz kış atletle dolaşıyor, sana yakışıyor mu? (Bence yakışıyor, açık mavisi de var mı?) Bak gerçek siyasetçiler ne halde yaşıyor, umarım utanıyorsundur "ifadelerini kullandı.

 

 

BAŞ'TAN DEMİRTAŞ'A KAZAK

Baş, kendisinden mavi kazak isteyen Demirtaş’a şu ifadelerle yanıt verdi:

"İspatlayamam ama yemin ederim; en çok kırmızı olmasına delirdiler. Evet, ülke bu haldeyken hala o siyasetçilerin iktidar olmasından çok utanıyorum, bu utançtan en kısa sürede kurtulacağız. Açık mavisini bugün alacağım, çok yakında buluşunca veririm, eminim sana çok yakışacak."