Erkan Baş'tan deprem bölgesinde Erdoğan'a çok sert sözler: "1 yıl içinde her yeri ihya edecekmiş, 20 yıldır niye yapmadın?"

Erkan Baş'tan deprem bölgesinde Erdoğan'a çok sert sözler: "1 yıl içinde her yeri ihya edecekmiş, 20 yıldır niye yapmadın?"

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, deprem bölgesinden çok sert açılamalarda bulundu. Baş, Erdoğan'a seslenerek "Adam çıktı 1 yıl içinde her yeri ihya edeceğim diyor. 20 yıldır niye yapmadın?" diye isyan etti.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Halk TV'de katıldığı canlı yayında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem sonrası yaptığı açıklamalara ve geçtiğimiz 1 haftada deprem sürecinde yaşananlara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erkan Baş şöyle dedi:

"İNSANIN AKIL SAĞLIĞINI KORUMASI MÜMKÜN DEĞİL"

"İnsanın akıl sağlığını koruması mümkün değil. Adam çıktı 1 yıl içinde her yeri ihya edeceğim diyor. 20 yıldır niye yapmadın? Madem 1 yılda yapılabilecek bir şey, niye yapmadın, niye hazırlanmadın? Depremden sonra gidiyorlar taziye, acılarını paylaşıyorlar. Geçin bunları. Doğal afet önlenebilir mi? Önlenemez ama doğal afetlerin sonuçlarının yıkıcı olmaması, can kaybının yaşanmaması önlenebilir."

"BU FELAKET JAPONYA'DA OLSA TOPLU HARAKİRİ YAPARLARDI"

"Sabah akşam Japonya örnekleri veriyorlar. Bu felaket Japonya'da yaşansa hepsi harakiri yapardı. Toplu harakiriye girişirlerdi. Bunlar çıkmış muhalefeti suçluyorlar, sokakta ufacık soru soranı provokatörlükle suçluyorlar."

"AFAD'MIŞ ŞUYMUŞ BUYMUŞ HEPSİ KOCA BİR YALAN"

"Bu insanlar neden öldüğü sorusuna tek cevapları var 'kader' Hayır kader değil, biz bunlar yüzünden büyük bir keder yaşıyoruz. Bizden başka kimse yoktu geldiğimizde. Ben o sesleri hayatım boyunca unutmayacağım. AFAD'mış şuymuş buymuş. Yıllarca bize anlattıklarının koca bir yalan olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kaldık."

"BU ÜLKEDE YAŞAMAK İÇİN BİLE BU İKTİDARDAN KURTULMAK LAZIM"

"Bu ülkede yaşamak için bile bu iktidardan kurtulmak lazım. Nefes almak için bile bu iktidarla mücadele etmek lazım. AFAD diye bir şey yokmuş. Bütün devletin olanaklarını birleştirip sözde AFAD diye bir şey yarattılar. Dediler ki merak etmeyin. Hiçbir şey yapamadılar. Acil durumda müdahale örgütlenmesini şöyle zor tarafı var. Belki orada görevli kişiler 3-5 yılda fiili görev yapmayacaklar ama felaketle karşılaşmayacaklar ama kadrolu olarak oturacaklar. Gerekli hazırlık yaparak oturanlara helali hoş olsun ama. 10 yılda 30 yılda 50 yılda 1 gün ihtiyaç duyduğumuzda onları yanımızda görmek gerekiyordu yurttaş olarak. Ama AKP, buralara en niteliksiz, en gereksiz, en beceriksiz ne kadar kadrosu varsa hiçbir işe yaramaz adam varsa yattığı yerden maaş alsın demiş ve biz bunun bugün bedelini ödüyoruz."

"MÜTEAHHİT İMPARATORLUĞU KURDULAR, HEPSİ HESABINI VERECEK"

"Asrın hesaplaşması yaşanacak bu ülkede. Bu kadar insanı toprağa verdik, unutup arkamızı dönüp bir hayat süremeyiz. Kimin suçu varsa, 3-5 müteahhidin üzerine atılıp gidecek bir şey değil. Müteahhit imparatorluğu kurdular bu ülkede. Hepsi hesabını verecek."