Fatih Altaylı, Murat Kurum'u hangi CHP'liye benzetti?

Fatih Altaylı, Murat Kurum'u hangi CHP'liye benzetti?

Gazeteci Fatih Altaylı, AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'u, CHP'nin eski genel başkanlarından birine benzetti.

Gazeteci Fatih Altaylı, kişisel internet sitesinden AKP İBB Adayı Murat Kurum'u eleştiren bir yazı kaleme aldı. Altaylı, Kurum'un CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na benzediğini kaydetti.

MURAT KURUM'U KILIÇDAROĞLU'NA BENZETTİ

Altaylı, Kurum'u Kılıçdaroğlu'na benzetmesinin sebebini, "Baktığınız zaman gördüğünüz, aklınızda kalan, size bir kimlik mesajı veren bir tavrı yok. Ne iyi ne kötü. Bu hali ile ben Murat Kurum’u siyasetçi olarak kime benzetiyorum biliyor musunuz? Yanlış anlamayın ama Kemal Kılıçdaroğlu’na..." şeklinde açıkladı.

"YANLIŞ ANLAMAYIN AMA KILIÇDAROĞLU'NA BENZETİYORUM"

Yazının ilgili kısmı şöyle:

“Kusura bakmasın ama Murat Kurum’un tadı ya da lezzeti yok, rengi de var diyemem, kokusu da. Baktığınız zaman gördüğünüz, aklınızda kalan, size bir kimlik mesajı veren bir tavrı yok. Ne iyi ne kötü. Bu hali ile ben Murat Kurum’u siyasetçi olarak kime benzetiyorum biliyor musunuz? Yanlış anlamayın ama Kemal Kılıçdaroğlu’na. Onun da, özellikle siyasi hayatının ilk döneminde, renksiz, kokusuz, tavırsız bir hali vardı. Tepkisizdi, sahte tepkiler gösterir ama pek yakıştıramazdı. Zannederim, uzun süre bürokrasi içinde kalınca, biraz böyleleşiyordu insanlar. Tabii yine de aralarında çok önemli bir fark vardı. Kılıçdaroğlu eski Türkiye’nin bürokratıydı, Murat Kurum ise yeni Türkiye’nin. Birinin bağlılığı devlete idi, diğerininki ise kişiye. Davetiyeyi İmamoğlu’na gönderdiği anlaşılan Ergün Turan’a dönersek. Ben başından beri AKP’nin adayı Ergün Turan olmalıydı dedim hep. Nedenini şimdi anlamışsınızdır. AKP’nin elinde Kadir Topbaş benzeri tek kişi o vardı. Keşke aday o olsaydı.”