Fatih Altaylı, Sinan Ateş'i yazdı

Fatih Altaylı, Sinan Ateş'i yazdı

Gazeteci Fatih Altaylı, Ankara'da öldürülen Sinan Ateş ile ilgili yazdığı yazıda, "Sinan Ateş'i de tanısaymışım keşke diyorum, ölümünden sonra fotoğraflarda evini gördüm" dedi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Başkent Ankara'da sokak ortasında suikasta kurban giden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in evini işaret etti. 

"İKTİDARA YANAŞAN VEYA YAPIŞAN HERKESİN ZENGİNLEŞTİĞİ BİR DÖNEMDE"

Gazeteci Fatih Altaylı, "İktidara yanaşan veya yapışan herkesin zenginleştiği, ucundan dokunanların Audi'li pudra şekerli ortamlara ilerlediği bir dönemde, iktidara yüz çevirmiş birinin "fakirhanesi". Sıradan bir öğretim üyesinin bile standardının altında bir evin fotoğrafı" yorumunda bulundu.

ekran-goruntusu-2023-01-29-201046.png

"SİNAN ATEŞ'İ ÖLÜMÜNDEN SONRA TANIDIM"

Altaylı yazısında şöyle dedi:

"Ne kötü, Sinan Ateş'i ölümünden sonra tanıdım. Öncesinde bilmek, tanımak isterdim. Ama bunu ne yazık ki, şimdi, arkasından söyleyebiliyorum, şimdi anlıyorum. Üzücü. Şimdi bakınca Sinan Ateş'i de tanısaymışım keşke diyorum. Ölümünden sonra fotoğraflarda evini gördüm. İktidara yanaşan veya yapışan herkesin zenginleştiği, ucundan dokunanların Audi'li pudra şekerli ortamlara ilerlediği bir dönemde, iktidara yüz çevirmiş birinin 'fakirhanesi'"

""GÖNÜL ZENGİNLİĞİNİ, GÜNÜN ZENGİNLİĞİNE TERCİH ETMİŞ"

"Sıradan bir öğretim üyesinin bile standardının altında bir evin fotoğrafı. İktidar şarabından koklayanlar villalarda rezidanslarda yaşarken ilkeleri uğruna gönül zenginliğini, günün zenginliğine tercih etmiş birinin tercihindeki asaletin fotoğrafı. Ve tabii hepsinin ötesinde Atatürk'e, Atatürk ilkelerine, bu ülkeyi bu ülke yapan bir büyük ortak değere yaptığı vurgular. Böylelerine siyasette rastlamak giderek zorlaştığı için, kaybı da daha üzücü oluyor."