Fatih Altaylı'dan Diamond Tema yorumu! IŞİD bile ölümle tehdit etti

Fatih Altaylı'dan Diamond Tema yorumu! IŞİD bile ölümle tehdit etti

Gazeteci Fatih Altaylı, gericiler tarafından hedef gösterilen hatta ölümle tehdit edilen Diamond Tema ile ilgili konuştu. Altaylı, "YouTube'da tartışıldı diye din elden gidiyorsa vay halimize" dedi.

Youtube'da Yer6 isimli kanalda agnostik olarak kendisini tanımlayan Diamond Tema ve şeriat yanlısı Asrın Tok tartışmıştı. Bu tartışmanın ardından Diamond Tema gericilerin hedefi haline geldi. Bunun nedeni olarak ise İslam dininin peygamberi Hz. Muhammed'e saldırdığı iddiasıydı. 

Tartışmada iki taraf da sakinlikle ve olgunlukla birbirini dinlerken böyle bir tartışmanın çıkması dikkat çekti. Diamond Tema'ya terör örgütü IŞİD'ten bile tehdit geldi. Birçok kişinin linç etmeye çalıştığı konu ile ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da taraf tutar gibi Diamond Tema'nın yakalanması ile ilgili paylaşımda bulundu. Tunç'un yaptığı paylaşım büyük tepki toplarken, yetkililerin laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde görevde bulundukları da siyasi partiler ve hukukçular tarafından hatırlatıldı.

Tartışmalar devam ederken Fatih Altaylı da topa girdi. Altaylı, sosyal medya fenomeni Asrın Tok ile çektiği 'Şeriat tartışmaları' konseptli videodaki şeriat karşıtı sözleri nedeniyle hedef gösterilen ve hakkında soruşturma başlatılan Diamond Tema hakkında konuştu.

"1500 YILLIK DİN YOUTUBE'DA TARTIŞILDI DİYE ELDEN GİDİYORSA VAY HALİMİZE"

'Fatih Altaylı Yorumluyor' isimli programında Altaylı, bu hafta Diamond Tema'ya da yer verdi.

Altaylı, “2 milyara yakın insanın inandığı, kurumsallaşmış, 1500 yıllık bir din, bir YouTube programında tartışıldı diye elden gidiyorsa vay halimize" yorumlarında bulundu.