FETÖ’nün ‘Başyüceler’ başkanının oğlu yakalandı

FETÖ’nün ‘Başyüceler’ başkanının oğlu yakalandı

İstanbul TEM Polisi FETÖ'ye yönelik önemli bir operasyon düzenledi. FETÖ'nün tepe yönetimindeki en önemli isimlerinden Mustafa Özcan'ın oğlu Enes Özcan'ında aralarında bulunduğu 7 şüpheli gözaltına alındı. Enes Özcan'ın telefonunda babasının Başyüceler Şurası Başkanı olarak kaydedildiği öğrenildi.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri önceki gün FETÖ’ye yönelik operasyon düzenledi. Ekipler fizik öğretmeni Enes Özcan ve Mehmet Akif Genel’in de aralarında bulunduğu 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheliler, örgütün gizli evleri olan “Gaybubet” evlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BAŞYÜCELER BAŞKANI DİYE KAYDETMİŞ

Yakalanan Enes Özcan’ın FETÖ’nün en üst konseyi Başyüceler Şurası Başkanı ve örgütün ikinci ismi Mustafa Özcan’ın oğlu olduğu öğrenildi. Şüphelinin yanında ele geçirilen bir telefonda babasının isminin farklı kaydedildiği de belirlendi. Babasını Başyüceler Şurası Başkanı olarak kaydeden Özcan’ın telefonunda Bylock bulunduğu belirlendi.

RÜYA TABİRİ

FETÖ’nün Orta Asya’dan getirilen öğrencilerinin, barınma ihtiyaçlarını ve eğitim işlerini organize eden Enes Özcan’ın, tutuklu FETÖ üyelerinin rüyalarını tabir eden ve yayan kişi olduğu da belirtildi. Fizik öğretmeni Özcan’ın özellikle cezaevindeki örgüt üyelerinin rüyalarını “Bahar gelecek”, “Yakında her şey eskisi gibi olacak” gibi tabirlerle yorumladığı öğrenildi. Bu yorumların örgütü üyesinde geniş kitlelere yayılmasını sağladığı iddia edilen Özcan’ın örgütü diri tutmaya çalıştığı belirtildi.

KOLOMBİA İMAMININ KARDEŞİ

Gözaltına alınanlar arasında yer alan diğer bir isim olan Mehmet Akif Günel’in ise örgütün Kolombia imamı Mahmut Eyüp Günel’in kardeşi olduğu öğrenildi. Mehmet Akif Günel’in telefonunda örgütün gizli haberleşme programı ByLock bulunduğu öğrenildi.

BEŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüpheliler Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye gönderildi.

Aralarında Mehmet Akif Günel ve Enes Özcan’ın da bulunduğu 5 şüpheli tutuklandı. Iki şüpheli hakkında ise adli kontrol hükmü uygulandı.

11 KİŞİLİK ŞURAYI YÖNETİYOR

FETÖ ile ilgili daha önce medyada yer alan haberlerde, Mustafa Özcan, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in yerine geçecek kişi olarak gösterilmişti. Örgütün 11 kişilik Başyüceler Şurası ile Fetullah Gülen arasında bir konumda bulunduğu iddia edilen Mustafa Özcan’ın ABD’de olduğu iddia ediliyor. Özcan’ın yönettiği Başyüceler Şurası’da, Naci Tosun, İrfan Yılmaz, Abdullah Aymaz, Mehmet Ali Şengül, Sadık Kesmeci, Mustafa Yeşil, Mehmet Erdoğan Tüzün, Reşit Haylamaz, Şerifali Tekalan, İsmet Aksoy isimleri yer alıyor.