Flaş gelişme: Gökçek'in kapısına dayandılar

Flaş gelişme: Gökçek'in kapısına dayandılar

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde gergin anlar yaşandı. Çevik kuvvet, bina önünde önlem alırken ambulans geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı açıklama yaptı. İşte ayrıntılar...

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde sabaha karşı hareketlilik yaşandı. Kalabalık bir grubun belediye önüne geldiği, güvenlik kuvvetlerinin ise kalabalığı içeriye almadığı sosyal medyada paylaşıldı. Gerginliğin nedeninin Belediyeye bağlı Aile Yaşam Merkezlerinde ek ders ücreti ile çalışan yaklaşık 150 kişinin, bazı çalışanlara kadro verildiği iddiasıyla yaptığı eylem olduğu anlaşıldı.

İstifa tartışmalarıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde dün gece hareketli saatler yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Aile Yaşam Merkezlerinde ek ders ücreti ile çalışan yaklaşık 150 kişi, bazı çalışanlara kadro verildiği iddiasıyla gece saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Bunun üzerine çok sayıda polis belediye önünde önlem aldı.

Burada toplanan kalabalığa konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, "Başkanımızın Ramazan ayında vermiş olduğu sözü yerine getirmek için çalışıyoruz. Biliyoruz sabırsızsınız, biran önce bu sözün yerine getirilmesini bekliyorsunuz. Dolayısıyla biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama elimizde belli sayıda bir kadro var. Hepinize kadro verilecek, şartları tutan. Şu anda elimizdeki kadro sayısı 175. Dolayısıyla işe giriş tarihinden itibaren 175 kişiye kadro vereceğiz. Ondan sonra Kasım’ın başında belediye meclisimiz var. Buradan diğer arkadaşlar, öbür arkadaşlara da kadro açılması konusunda karar alacağız, bakanlığın onayına sunacağız" dedi.  Ardından Balcı, belediye binasına gitti.

Bu sırada bekleyenler arasında fenalaşanlar gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Bir süre daha belediye önünde bekleyen çalışanlar, daha sonra polisin uyarısıyla ayrıldı.

Kalabalığın protestosu sosyal medyaya da yansıdı. Bazı kullanıcıların paylaştığı videolarda kalabalığın 'Külliye'ye gidelim' şeklinde bağırdığı görüldü.