Fuat Uğur, Erdoğan'ın rahatlığının nedenini açıkladı

Fuat Uğur, Erdoğan'ın rahatlığının nedenini açıkladı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Fuat Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim öncesi ve sonrası rahatlığına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Fuat Uğur, AKP'nin seçimde hezimete uğrayacağını gösteren seçim anketinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok önceden bildirildiğini aktardı.

ekran-goruntusu-2024-04-02-191831.jpg

HEZİMETİ ÖNCEDEN BİLİYORDU

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TV100 yazarı Fuat Uğur, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin yerel seçimde yaşadığı hezimeti önceden bildiğini öne sürdü.

BALKON KONUŞMASINDAKİ RAHATLIĞIN NEDENİ

Uğur, bugün kaleme aldığı "Cumhurbaşkanı balkon konuşmasında neden çok rahattı" başlıklı köşe yazısında, seçimde ortaya çıkan tabloyu bir hafta öncesinden kendisinin de bildiğini belirtip şu ifadeleri kullandı: 

ekran-goruntusu-2024-04-02-191820.jpg

"ABİ EN AZ 3-4 PUAN FARK VAR DEYİNCE ANLADIM"

"Çünkü hükümete sürekli doğru anketleri vermekle görevli olan bir kamuoyu araştırma şirketinin sahibi dostumla konuştuğumda öğrendim gerçeği.  Bana 'Abi çok sıkıntılı durum' dedi. Rakam istediğimde vermedi ama 'Arada en az 3-4 puan fark var' deyince anladım durumun ciddiyetini. Geliyordu gelmekte olan."

"MECBUR ACI İLACI İÇİRİP BİRKAÇ YIL SONRASINA ÜLKEYİ HAZIRLAYACAKTI"

Erdoğan'ın seçimden önce her şeyin farkında olduğunu tekrar eden Uğur, "Dolayısıyla da böyle bir sonuca hepimizden fazla hazırlıklıydı. Emeklilerin bu dersi vereceğinden de haberdardı ama çıkıp da bir zam açıklaması yapmadı. Elinden bir şey gelmiyordu ve mecbur acı ilacı içirip birkaç yıl sonrasına ülkeyi hazırlayacaktı" yorumunda bulundu

ekran-goruntusu-2024-04-02-191852.jpg

ENFLASYONDA YILIN İKİNCİ YARISI İŞARET EDİLDİ

Yandaş yazar, Erdoğan'ın durumu önceden öngörmesine dayanak olarak seçim gecesi AKP Genel Merkezi'nin balkonunda yaptığı konuşmada, “Ülkemize, milletimize ve gelecek nesillere bedel ödetecek popülist adımlardan uzak durduk. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını, yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız" ifadelerini kullanmasını gösterdi.