Gaziantep'te kolon kestikleri iddiasıyla suçlanan Meray Kuruyemiş ve Yapı Kredi'den açıklama

Gaziantep'te kolon kestikleri iddiasıyla suçlanan Meray Kuruyemiş ve Yapı Kredi'den açıklama

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Gaziantep'te çöken Emre Apartmanının altında bulunan ve "kolonları kestiler iddiasının" odağında yer alan Meray Kuruyemiş ile Yapı Kredi Bankasından açıklama geldi.

Gaziantep’te depremin ardından yıkılan İbrahimli Mahallesi’ndeki Emre Apartmanının altında bulunan ve dükkanların tadilat işlemleri sırasında kolonların kesildiğine dair suçlamalarının ardından Yapı Kredi Bankası ve Meray Kuruyemiş’ten açıklama geldi.

ekran-goruntusu-2023-02-10-205239.png

YAPI KREDİ BANKASINDAN AÇIKLAMA: GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Yapı Kredi Bankası’ndan yapılan yazılı açıklamada, "Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi'ndeki Emre Apartmanı'nın zemin katında bulunan binanın kolonlarından birinin, alt kattaki banka tarafından kesildiğine dair çıkan haberlerin kurumumuzla ilişkilendirilmesi nedeniyle tarafımızca açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Emre Apartmanı’nın herhangi bir kolonunun tarafımızca kesilmesiyle ilgili iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Yapı Kredi olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm şubelerin yapı güvenliği, hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için en büyük önceliğimizdir.  Bu gerçek dışı haberi çıkaran ve yayılmasını sağlayanlarla ilgili her türlü hukuki süreci başlatacağımızı ve tüm kanıtları yargı makamıyla paylaşacağımızı da belirtmek isteriz.  Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz" ifadeleri yer aldı.

ekran-goruntusu-2023-02-10-205426.png

MERAY KURUYEMİŞ'TEN AÇIKLAMA: KESİNLİKLE KOLON VE KİRİŞLERE DOKUNULMADI

Meray Kuruyemiş’ten yapılan ise açıklamada, "06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve on ilimizle birlikte Gaziantep ilimizi de etkileyen deprem afeti nedeniyle derin üzüntü içerisinde olduğumuzu bildirir, tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Meydana gelen deprem afetinde İbrahimli semtimizde bulunan emre apartmanın yıkılmasına dair tarafımıza isnat edilen suçlama ve karalama çalışmalarına karşı kamuoyu açıklaması yapılmasını ve halkımızı doğru bilgilendirmeyi uygun buluyoruz.

Emre apartmanın altında bulunan şubemiz, Şubat 2020 yılında kiralanmış ve marka kimliğimize göre restore edilmiştir. Bu restore sırasında haberlerde ve sosyal medyada bahsedildiğinin aksine, kesinlikle kolon ve kirişlere dokunulmamıştır. Restorasyonun başlangıcından bitimine kadar tüm resimler mevcuttur. Resmi makamlar nezdinde de bu konunun tüm görüntüleri ile incelenmesine hazırız. Yapılan şube düzenlememiz ile ilgili görselleri paylaşımımızda inceleyebilirsiniz.

Ayrıca haberlerde ve sosyal medyada bahsedildiğinin aksine Emre apartmanı sakinleriyle herhangi bir hukuki surecimiz bulunmamaktadır. Adli mercilerce uygun görülen bilgiler incelendiğinde gerçek anlaşılacaktır. Yine isnat edilen emre apartmanı altındaki garaj ve otopark alanları ile bir ilgimiz bulunmamaktadır, sadece dükkân kiralanmıştır.

Bu yalan haberlerle markamızın ticari itibarına zarar veren ve iftira suçunu işleyen kişi ve kurumlar hakkında her türlü hukuki sureci başlatma hakkımızı saklı tutmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

ekran-goruntusu-2023-02-10-205315.png

ekran-goruntusu-2023-02-12-160234.png