Gaziantep'te yüzlerce yurttaşa mezar olan konutları yapan AKP'li müteahhit kaçtı! MHP'li vekil Atay: "Ucu nereye giderse gitsin"

Gaziantep'te yüzlerce yurttaşa mezar olan konutları yapan AKP'li müteahhit kaçtı! MHP'li vekil Atay: "Ucu nereye giderse gitsin"

AKP’li meclis üyesi ve imar komisyonu başkanı müteahhit Yunus Kaya’nın yaptığı konutlar depremin ardından enkaza dönüştü. Kaya hakkında arama kararı çıktı ama onun kaçtığı anlaşıldı.

Sözcü'nün haberine göre, depremin vurduğu illerden Gaziantep'te de birçok yerde hasar meydana geldi. AKP’li Ökkeş Kavak'ın yönettiği Nurdağı Belediyesi'nin yine AKP'li meclis üyesi ve imar komisyonu başkanı Yunus Kaya'nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı CCK İnşaatın, ilçenin çeşitli semtlerinde yaptığı 6 site çöktü.

Bu sitelerin enkazı altında kalan ve aralarında Yunus Kaya'nın yakınlarının da bulunduğu 300'ün üzerinde can kaybı yaşandı, çok sayıda da yaralı var. Kaya'nın Nurdağı'nın AKP'li Belediye Başkanı Ökkeş Kavak'ın yakınlarına ait olan Kavak İnşaat ile yapı ortağı olduğu lüks siteler yaptığı da belirlendi.

Gaziantep’te inşaat, akaryakıt, eğitim ve ulaştırma alanlarında faaliyet gösteren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Nurdağı Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi olan Yunus Kaya'nın yaptığı binalarda  çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesi üzerine vatandaşların günlerden bu yana gözaltına alınması yolunda paylaşımlar yaptığı, ancak dün hakkında arama kararı çıkarılan Yunus Kaya'nın kaçtığı anlaşıldı.

ekran-goruntusu-2023-02-21-190315.png

MHP MİLLETVEKİLİ: "UCU NEREYE GİDERSE GİTSİN DEVLET HESAP SORACAK"

Konuyla ilgili bir başka tartışmanın pimini ise MHP Gaziantep Milletvekili Sermek Atay çekti. Atay, sosyal Medya hesabından “Her olayı takip edip, tweet atan şehrimizin ünlü siyasetçisi, Nurdağı'nda en fazla ölüme sebebiyet veren müteahhit siyasetçiyi takip etsene. Bu konuda senden tweet bekliyoruz. Korkma zaten emniyet, adliye gereğini yapacak. Ucu nereye giderse gitsin devlet hesap soracak. Hadi bekliyorum” paylaşımı yaptı.

sermet-atay-e3c2ba.jpg

"KİMİNLE BİRLİKTE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR"

Atay, tweetinde kastettiği siyasetçinin kim olduğuyla ilgili olarak SÖZCÜ'nün yönelttiği soruyu, “İsim vermem. Zaten kimin, kiminle birlikte oluğunu herkes biliyor. Benim derdim suçluların ve arkasındakilerin gerekli cezayı görmesi” şekline yanıtladı.

ŞAMİL TAYYAR'I MI İŞARET ETTİ?

MHP Milletvekili Atay'ın isim vermediği ünlü siyasetçinin AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar olduğu ileri sürüldü.  Çöken binalarında en az 300 kişinin yaşamını yitirdiği Yunus Kaya'nın sosyal medya hesaplarında Tayyar ile birlikte çekilmiş fotoğraf ve paylaşım olması dikkat çekti.

Kaya'nın ayrıca, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ile de fotoğraf ve paylaşımlarının bulunması dikkat çekti. Bunun yanı sıra kaçak müteahhittin sosyal medya hesabından “abim” dediği Nurdağı Belediye Başkanı AKP’li Ökkeş Kavak ile yakınlıklarını gösteren paylaşımlar bulunuyor.