Gökçek’in gizli yolculuğu, İstanbul’da kime gitti?

Gökçek’in gizli yolculuğu, İstanbul’da kime gitti?

Kimseye haber vermeden 14 Ekim gecesi İstanbul’un yolunu tutan Melih Gökçek’in Beyaz TV binasında gizli bir görüşme yaparak, yardım istediği belirtildi. İddiaya göre o isim, Erdoğan’ın da çok saygı duyduğu bir isim…

Günlerdir istifa etti, edecek tartışmalarıyla kamuoyunun gündeminde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, 14 Ekim gecesi kimseye haber vermeden İstanbul’a gelerek, Beyaz TV’nin İstanbul’daki binasında gizli bir görüşme yapıp Ankara’ya döndüğü aktarıldı. İddiaya göre, Gökçek’in görüştüğü kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da çok saygı duyduğu ve bu saygısını gösterdiği bir isim.

Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir, ‘Gökçek’in gizli yolculuğunu duydun mu?’ başlığıyla bugünkü köşesine taşıdığı yazıda, söz konusu rivayeti dillendirdi. Şendir’in yazısı şöyle:

“Rivayet o ki, 14 Ekim gecesi Melih Gökçek kimseye haber vermeden İstanbul’a gelmiş. Beyaz TV’nin İstanbul’daki binasında gizli bir görüşme yapmış sonra da Ankara’ya dönmüş. Gökçek’in görüştüğü kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da çok saygı duyduğu ve bu saygısını gösterdiği bir isim.

‘Türkiye oğullarının adını gayet iyi biliyor’

İki oğlu var, Türkiye, iki oğlunun adını da gayet iyi biliyor ama babanın adını sadece bilenler biliyor. Bu bilgiyi bana aktaran kişi görüşmeden yüzde 100 emin ama görüşmenin içeriğini bilmiyor. Akla en yatkın senaryo, Gökçek’in bir süre daha, en azından Ankapark’ın açılışını yapacağı Nisan 2018 sonuna kadar görevde kalma konusunda yardım isteğinde bulunduğu.

Beyaz TV’den de Melih Gökçek’in bu hafta görevinden istifa edeceği söylendiğine göre, tahminen istenen destek çıkmadı o görüşmeden.

AK Parti, belediye başkanlarının istifasının kamuoyunda durmadan tartışılmasından ve yılan hikayesine dönmesinden çok rahatsız. Yani sorun bu hafta ya çözülecek ya da çözülecek...”