Gökçek'ten 'veda bülteni'

Gökçek'ten 'veda bülteni'

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek’in istifa tarihi belli olmadan önce belediyenin haftalık bültenini farklı bir formatta hazırladı. Fotoğraflarla 23 yıllık çalışmaları özetleyen bülten Başkentte 'veda bülteni' olarak yorumlandı.

Hürriyet'ten Murat Yılmaz'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleriyle ilçe belediyelerinden haberlerin yer aldığı bültenin 17-24 Ekim tarihleri arasında yayınlanan 654. sayısında, geniş fotoğraflar ve kısa yazılarla Büyükşehir’in 23 yılı özetlendi. Kapakta “Nereden nereye... Ankara köy görüntüsünden marka kente dönüştü” başlığıyla Gökçek’in baretli fotoğrafı yer aldı. İç sayfalarda da Ankara’daki bazı alanların eski ve yeni fotoğrafları karşılaştırmalı olarak kullanıldı.
VEDA TOPLANTISIYLA İSTİFA EDECEK 

Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerini olağanüstü toplantıya çağırarak istifa edeceğini açıklayan Gökçek’in programının detayları paylaşıldı. Gökçek’in Meclis üyeleriyle vedalaşacağı toplantı Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda 28 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’de gerçekleşecek .

Gökçek 4 gün boyunca veda edecek

Haftalardır kamuoyunun gündeminde olan istifa tartışmalarının netleşmesinin ardından Gökçek 4 gün boyunca çeşitli veda ziyaretleri düzenleyecek. Gökçek’in veda ziyaretlerinde Ankara bürokrasisinde öne çıkan isimler ile bazı sivil toplum örgütleri yer alıyor.