Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı tehdit edildi: "Ses kayıtları telefonumda!"

Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı tehdit edildi: "Ses kayıtları telefonumda!"

Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol, tehdit aldığını bildirdi. Erol, telefondan aldığı tehditlerin ses kaydı olduğunu açıkladı.

Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol, tehdit aldığını açıkladı.

“Bana karşı tehditler başladı. Amiralleri savunmamı istemiyorlar” diyen Avukat Erol, Odatv’ye şunları belirtti:

“Tehdit edildim. Arayan kişi ‘bu soruşturmayı alma senin için iyi olmaz, müvekkillerine söyle imzalarını geri çeksinler’ dedi.”

Telefonunun her konuşmayı kayıt altına aldığını ve arayan kişinin tehdit kaydının elinde olduğunu ifade eden Avukat Erol, “Kayıt aldım, vakti zamanı geldiğinde açıklarım. Özellikle şimdi açıklamıyorum” dedi. Avukat Erol, tehdit eden kişinin kim olduğu sorusuna “Birazcık akıl yürütülürse kim olduğu anlaşılır” yanıtını verdi.

"METİN ÖNCEDEN AKP'Lİ BİR BAKANA GÖNDERİLMİŞ"
Bildiriyi ilk yayımlayan Avaztürk haber sitesi yöneticisi, Ergenekon kumpaslarının tetikçisi Zihni Çakır, duyuru metnini emekli amirallerin dışında bir kaynaktan aldığını açıklamıştı. Çakır, aynı kaynağın kendisine bu metnin zaten AKP'li bakanın elinde olduğunu aktardığını iddia etti.

Zihni Çakır, "Neden bu metin bir AKP'li bakana gönderilmiş" sorusuna Çakır, "Bir darbe çağrışımı yaptığını düşündükleri için göndermişler” diye cevapladı.