'Habertürk’te ipimi çeken 2010 referandumuydu'

'Habertürk’te ipimi çeken 2010 referandumuydu'

Gazeteci Ünsal Ünlü, Kısa Dalga'dan Kemal Göktaş'a medyadaki değişimi anlattı.

HaberTürk televizyonundaki yıllarını anlatırken Ünsal Ünlü "HaberTürk’te ipimi çeken 2010 referandumuydu. Arayıp diyorlar ki ‘Ekrana çıkmamız lazım.’ Çünkü reisten talimat gelmiş, referandumun ne kadar önemli olduğunu anlatın. Ben diyorum ki ‘böyle olmaz.’ Ben soru soracağım. ‘Yok öyle olmaz’ şikayet dilekçeleri patrona kadar gitti" sözleriyle medyada yaşananlara ışık tuttu.
Kısa Dalga'dan Kemal Göktaş'a konuşan Ünsal Ünlü, 2015’ten bu yana Youtube başta olmak üzere dijital platformlardan yayın yapıyor.
Türkiye'nin ilk haber kanalları arasında yer alan NTV televizyonundaki günlerinden de söz eden Ünlü o yıllarda Anadolu Ajansı'nın bile yolsuzluk haberlerini yapabildiğini söyledi.
"Medya hafızası oluşsun" diyen Ünsal Ünlü'nün anlattıklarından bazı bölümler şöyle:
 "Türkiye’nin en büyük yolsuzluk dosyalarından Beyaz Enerji dosyası Anadolu Ajansı’nın haberiydi. Ben de 2009’da NTV’den atılana kadar bir kişi bile bana neden perde arkası haber yazıyorsun demiyordu. Çünkü, Anadolu Ajansı muhabiri de perde arkası yazıyordu. Bunlar yapılabiliyordu. Şimdi öyle hale getirildi ki, sanki tarihte bunlar hiç yoktu. Özellikle olayları tek tek anlatıyorum ki medya hafızası olsun.