Habertürk'te "Karne hediyesi et aldı" haberiyle gündem olan Fatmanur Boylu kimdir?

Habertürk'te "Karne hediyesi et aldı" haberiyle gündem olan Fatmanur Boylu kimdir?

Habertürk'te "karne hediyesi olarak et aldı" şeklinde çıkan haberlerle gündem olan ve daha sonra bu nedenle işten çıkartılan muhabir Fatmanur Boylu'nun kim olduğu merak ediliyor. Peki, Fatmanur Boylu kimdir?

Habertürk ekranında, 'Karne hediyesi et aldı' haberi yaptığı öne sürülen muhabir Fatmanur Boylu'nun görevine kanal yönetimi tarafından son verildi. Habertürk, ses getiren haberin ham halini de kamuoyu ile paylaştı. Muhabir Boylu ise yaptığı haberi açıklamalarıyla savunarak, ortada anormal bir durumun olmadığını ifade etti.

fatmanur-boylu-e1674606252634.jpg

Gelişmelerin ardından Fatmanur Boylu'nun kim olduğu merakla araştırılmaya başlandı. Peki, Fatmanur Boylu kimdir, kaç yaşındadır? Fatmanur Boylu kim?

FATMANUR BOYLU KİMDİR?

Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu, bir kasapta yaptığı haberde annesiyle beraber et alan çocuğa karne hediyesinin ne olduğunu sormuştu. Çocuk ise, 'Annem karne hediyesi olarak et aldı' demiş ve bu söz sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

20230124-fatmanur-boylu.webp

HABERTÜRK'TEN ÖZÜR VE İŞTEN ÇIKARMA

Habertürk, olayla ilgili muhabir hakkında kurum içi soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda, muhabirin işine son verildiği açıklandı. Habertürk'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Muhabir savunmasında haberin konusunun çocuk olmadığı, çocuğu ailesiyle rastlantı sonucu mağazada gördüğünü ve habere sıcaklık ve neşe katmak için çocukla şaka mahiyetinde konuştuğunu, ancak bu kısa konuşmanın sosyal medya ve diğer medya mecralarında bağlamından koparılarak çarpıtıldığını ve haberdeki bağlamın tamamen dışında bir çerçeveye sokularak kendisinin ve Habertürk’ün aleyhine bir şekle dönüştürüldüğünü ve olayın iradesi dışında getirildiği noktadan büyük üzüntü duyduğunu belirtmiş ise de bu açıklama ve savunma gazetecilik ilke ve kurallarına aykırılık oluşturacak şekilde çocuğa nasıl konuşması gerektiğini dikte eden ön konuşmayı izah ve ikna edici nitelikte bulunmamıştır."

fatmanur-boylu-kimdir-fatmanur-boylu-neden-isten-15581439-9030-amp.jpg

"Bu haberde muhabirimizin, çocuğun konuşması/konuşturulması ile ilgili kısımda aldığı tutum bu ilkelerin açıkça ihlali niteliğinde görülmüş olduğundan kendisiyle iş ilişkimiz bugün itibarıyla sonlandırılmıştır.

FATMANUR BOYLU'DAN AÇIKLAMA

Fatmanur Boylu ise haberin ham halinin paylaşılmasının ardından yaptığı açıklamada, "Teşekkür ederim paylaşım için. Her şeyin açık şekilde olduğu. Kimsenin kulağına bir şey fısıldamadığım, öncesinde konuştuklarımızı tekrar annesinin hatta kasabın duyacağı şekilde anlattığım ortada. TV haberciliğinde tekrarlamalarını -kayıt altına almak için- yaptığımız görünüyor" ifadelerini kullanmıştı.

fatmanur-boylu-n7od-cover-jpg.webp