Hakkında asılsız haberler yapılan Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'yı isyan etti

Hakkında asılsız haberler yapılan Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'yı isyan etti

Hz. Muhammed'e hakaret ettiği için hapis cezası aldığı yönündeki iddialar Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'yı isyan ettirdi. Karakayalı, "Bu, yaratılmak istenen algı operasyonunun bir sonucudur ve gerçek dışıdır." dedi.

Hz. Muhammed'e hakaret ettiği için hapis cezası aldığı yönündeki iddialar Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'yı isyan ettirdi. Karakayalı, "Bu, yaratılmak istenen algı operasyonunun bir sonucudur ve gerçek dışıdır. Yapılan haberler kişilik haklarımı ihlal eden niteliktedir. Bu asılsız iddiaları yayınlayanlar hakkında gerekli yasal yollara başvurulacaktır’’ dedi.


Karakayalı, bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Hakkında yer alan haberlerin yaratılmak istenen algı operasyonunun bir sonucu olduğunu belirten Karakayalı, şunları söyledi:


"Bazı basın kuruluşlarında şahsımı hedef alan, yanlı ve gerçek dışı haberler yer alması nedeniyle açıklama yapma zarureti doğmuştur. Hakkımda verilen karar, Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi’nin içtihatlarına aykırı olarak verilmiştir. Hukuka aykırı bir karardır. Hakkımda açıklanmış bir ceza yoktur. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmiştir. Henüz kesinleşmemiştir. Hukuki süreç devam etmektedir. Bazı basın organlarında çıkan haberler asılsız olup, taraflıdır. Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret ettiğim iddiası yaratılmak istenen algı operasyonunun bir sonucudur ve gerçek dışıdır. Yapılan haberler kişilik haklarımı ihlal eden niteliktedir. Bu asılsız iddiaları yayınlayanlar hakkında gerekli yasal yollara başvurulacaktır."