Halaçoğlu'ndan Erdoğan’a istifa çağrısı!

Halaçoğlu'ndan Erdoğan’a istifa çağrısı!

Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Halaçoğlu, “Bu nasıl mantıktır ki, kandırıldık, aldatıldık, yanıldık ve şimdi de İstanbul için ihanet ettik. Öyleyse o makamda neden duruyorsun? İstifa et" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40. muhtarlar toplantısında “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür. Kürt’üm demek hakkındır, Kürtçülük yapmak bölücülüktür” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Uluslarası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’nde ise “İstanbul müstesna bir şehir ama biz kıymetini bilemedik, ihanet ettik. Ben de bundan sorumluyum” demişti. Bu sözlere Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’ndan yanıt geldi.

Halaçoğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bu nasıl mantıktır ki, kandırıldık, aldatıldık, yanıldık ve şimdi de İstanbul için ihanet ettik. Öyleyse o makamda neden duruyorsun? İstifa et.

Arapçılar Arap birliğini kurdu, ona ses yok.Onlarla ilişkiler iyi.Belli ki Türk birliği kurulur korkusuyla Türkçülüğe karşı duruyor reis.