Hamza Dağ'dan 'alkol yasağı' sorusuna ilginç yanıt

AKP'nin İzmir adayı Hamza Dağ, kendisine sorulan "Belediyenin sosyal tesislerinde içkiyi yasaklamayı düşünüyor musunuz?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

AKP İzmir adayı Hamza Dağ, Ege Sanayici ve İşadamları Derneği 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

HAMZA DAĞ SEÇİLİRSE SOSYAL TESİSLERDE İÇKİYİ YASAKLAYACAK MI?

Dağ, bir gazetecinin "Seçildiğiniz takdirde ENSAR, TÜGVA gibi kurumlar daha yoğun olacak mı? Belediyenin sosyal tesislerinde içkiyi yasaklamayı düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

"BAŞKANLIĞA TALİBİM, İL MÜFTÜLÜĞÜNE DEĞİL KARDEŞİM"

"Ben büyükşehir belediye başkanlığına talibim, il müftülüğüne değil kardeşim."

"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kamu hizmetlerindeki devamlılık esası ve proje birikimleri ile ilgili brief vermek istediğini söyledi" şeklindeki hatırlatma üzerine de Dağ, "Ayrı ayrı olmak şartıyla kendileriyle görüşmekten memnuniyet duyarım. 1 Nisan’dan sonra alacağım briefi en azından şimdiden almış olurum" dedi.

İZMİR'DE SEKÜLER SEÇİM STRATEJİSİ

Öte yandan Dağ'ın İzmir'de astırdığı seçim afişlerinin bir kısmında AKP logosu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı yok. Afişlerde yalnızca Dağ'ın fotoğrafı ve 'Biz İzmiriz Başarabiliriz' sloganı yer alıyor.

Bu tür hamlelerin, seküler olarak tanımlanan çevrelerden oy almak için yürütülen bir strateji olduğu konuşuluyor.