Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "İlk kez bu kadar umutsuz bir toplum görüyorum"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "İlk kez bu kadar umutsuz bir toplum görüyorum"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Gaziantep’teki Belediye Başkanları Çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Gaziantep’teki Belediye Başkanları Çalıştayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Savaş, KRT TV'ye, Belediye Başkanları Çalıştayı’nı değerlendirirken, çalıştayın çok verimli olduğunu ifade etti.

İLK KEZ BU KADAR UMUTSUZ BİR TOPLUM GÖRÜYORUM

Çalıştayın ilk gününde İslahiye’de esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını söyleyen Savaş, “Esnafımız düşünceli, yorgun ve umutsuz. Gelecekten umutlanmak istiyor. Bizi de coşkuyla karşıladılar. Tabi ki geçmişte de ülkemizde umutsuzluk, ekonomik sıkıntılar ve bazı problemeler yaşandı ama ben ilk kez bu kadar umutsuz bir toplum görüyorum. Özellikle kadınlar, gençler ve esnafta umutsuzluk çok yüksek seviyede” dedi.

UMUTSUZLUĞA NASIL UMUT OLURUZ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde yürütülen çalıştayın içeriği hakkında da konuşan Savaş, “Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük sorumluluk taşıdığını biliyoruz. Bu umutsuzluğa nasıl umut oluruz, ülkemizi bundan sonraki süreç içerisinde çok hızlı bir şekilde 22 yıl öncesine nasıl taşırız, onu düşünüyoruz. Ekonomik zorlukları ve iç politikadaki ötekileştirmeyi nasıl yeneriz; dış politikadaki durumu, hukuk sistemimizi, belediyelerin daha fazla üretebilmesini nasıl sağlarız, bunun peşindeyiz” dedi.

MÜKEMMELE ERİŞMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCIYORUZ

Çalıştayda herkesin ülke sorunlarını ortaya koyup çözüm arayışı içinde olduğunu da belirten Savaş, “CHP’li büyükşehir belediye başkanları olarak ilk günden itibaren irtibatımızı hiç koparmadık. Zaman zaman da il ve ilçe belediye başkanlarımızla bir araya gelerek faydalı görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Buluşmalarımız çok faydalı oluyor çünkü hepimizin farklı projeleri ve yönetim anlayışı var. En iyi politikayı ve diyaloğu tartışıyoruz. Mükemmele erişmek için büyük çaba harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı belediyelerinin seri çalışmalar gerçekleştirerek çok fazla proje ürettiğini ifade eden Savaş, “İttifakımızın belediyeleri her şeye rağmen ayakta kalıp insanlarımıza umut aşılıyor. Tabi ki belediyelerdeki başarı yetmez. Kadınlarımızın, gençlerimizin, çiftçimizin, esnafımızın ve iş insanlarımızın daha da umutlanabilmesi için ufuk açıcı politikalar üretmeliyiz” dedi.

ÜLKEMİZİN İDEALLERİ ÇERÇEVESİNDE BİRLEŞEBİLENLER İKTİDARI YAKALAYACAK

Herkesin ve her grubun kendine ait ideolojisinin olduğunu söyleyen Lütfü Savaş, “Türkiye’nin gelmiş olduğu bu durumda şehirlerin ve ülkenin idealleri daha ön plandadır. Bu idealleri hisseden ve bunlara sahip çıkmak isteyen, ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlamak isteyen ve ülkedeki tüm renklerin umudu olacak bir ittifakın hazırlanması gerekir. İdeolojileri bir tarafa bırakıp ülkemizin idealleri çerçevesinde birleşebilenlerin iktidarı yakalayacağını düşünüyoruz. Genel Başkanımızdan itibaren tüm arkadaşlarımız Millet İttifakı’na sadakatle bağlı olup İttifak ile ülkemizin kurtulacağına inanıyoruz” diyerek Millet İttifakı’nın iktidarı hedeflediğini yineledi.