Hava Kuvvetleri'nde zikir çeken yeşil takkeliler için komutanlar devreye girdi

Hava Kuvvetleri'nde zikir çeken yeşil takkeliler için komutanlar devreye girdi

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı birlikteki camiye başlarına yeşil takke takarak gelen grup ile ilgili yeni gelişmeler meydana geldi.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı birlikteki camiye başlarına yeşil takke takarak gelen grup ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Oda TV'den Can Özçelik'in, bugünkü köşe yazısında yer verdiği bilgilerde, imamın arkasında saf tutmayı redden yeşil takkelilerin daha da ileri giderek zikir çektiği belirtildi.

Ayrıca yazıda, söz konusu durum için birlik komutanın devreye girdiği ve ''Burada böyle hareketlere müsaade etmem, gerekeni yaparım'' ifadelerini kullandığı belirtiliyor. 

Söz konusu yazı şu şekilde:

''Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlikteki camiye başlarına yeşil takke takarak gelen grubu ilk kez Odatv yazdı.

Yazı yayımlandıktan sonra Türkiye bu konuyu konuştu.

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Soruşturma açmadığı da biliniyor.

Ancak olayı yazdıktan sonra yeni bilgiler geldi.

Şöyle…

Önce olayı kısaca tekrar anlatayım:

Geçen yıl başlarına yeşil takke takan bir grup asker, askeri birlikteki camiye cuma namazı kılmak için gitti. Yeşil takkeli asker grubunun başında bir albay vardı. Yeşil takkeliler, cami içindeki kişilerden ayrı bir alana giderek saf tuttu. Cami imamı ayrı ayrı yerlerde namaz kılmanın doğru olmadığını söyleyerek grubu uyardı. Ancak yeşil takkeliler bu uyarıya kulak asmadı ve farklı yerde namaz kıldı. İmam bu durumu birlik komutanına bildirdi. Birlik komutanı da yeşil takkeli albayı sert bir şekilde uyardı.

Tüm bunları 15 Nisan’daki yazımda yazmıştım.

YEŞİL TAKKELİLER SÜLEYMANCI ÇIKTI
Olayın ardından yeşil takkeli askerlerin “Süleymancı” tarikatına bağlı olduklarına dair bir bilgi geldi. Tabii bu bir iddia…

Anlatacağım konu başka…

Devam edeyim…

Askeri birlikteki cami imamı yeşil takkeli grubu şikayet ederken yaşadığı ilginç olayları da anlatıyor.

CAMİDE ZİKİR ÇEKİYORLAR
İmam, yeşil takkeli grubun namaz için camiye geldiğinde sık sık düzeni bozan hareketler yaptığını anlatıyor. Hatta grubun daha da ileri gidip zikir çektiğini söylüyor.

KOMUTAN: İMAMIN ARKASINDA SAF TUTMAYAN YAKARIM
İmamın şikayeti üzerine Birlik komutanı olaya hemen müdahale ediyor. Yeşil takkeli albayı çağıran komutan “Diyanet İşleri Başkanlığı buraya imam atamış. Neden imamının arkasında saf tutmak varken disiplini bozuyorsunuz? Diyanet’in imamının arkasında saf tutmamak ne demek? Böyle bir disiplinsizlik olur mu? Burada böyle hareketlere müsaade etmem, gerekeni yaparım.” diyor. Yeşil takkeli albayı çok sert uyaran birlik komutanı, imama da bir daha böyle bir olayla karşılaşması halinde tekrar kendisine gelmesini söylüyor.

Daha sonra da böyle bir olay bir daha yaşanmıyor.

Yaşanan bu olay, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki tarikat yapılanmalarının bitmediğini gösteriyor.

Yeşil takke takarak askeri birliğin içerisinde zikir çekmeye kadar varan disiplinsiz tavırlar sergileyenler, nasıl hala görevde durabiliyor? Bunları kim ve neden koruyor? 15 Temmuz’dan ders almak yerine hala aynı hataları yapmak Türkiye’ye kazandırmaz. FETÖ’cüler artık başka tarikatların içerisinde ve hala aktif! Türkiye, buna uygun hareket etmeli ve en başta Türk Ordusu içerisindeki tarikat yapılanmalarına engel olmalıdır.''