HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: "Hiçbir masanın yandaşı olmayacağız"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: "Hiçbir masanın yandaşı olmayacağız"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız ve kendi adayımızın ikinci tura kalması için de büyük bir seferberlikle çalışacağız. Kimse kusura bakmasın, hiçbir masanın yandaşı olmayacağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisi tarafından Şişli’deki Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli yöre dernekleri buluşmasında yaptığı konuşmada, yaklaşık 4-5 ay sonra ülkenin bir seçime gideceğini söyledi.

“TARİHİ BİR SEÇİM”

Buldan, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı diye iki ayrı kutbun söz konusu olduğunu hatırlattı. Buldan, şunları kaydetti:

Türkiye’deki adaletin, demokrasinin, barışın, özgürlüklerin kırıntısının bile kalmadığı ve konuşulmadığı bir dönemde, şimdi herkesin gözünün HDP’nin oylarında olduğu bir dönemde ‘acaba hangi tarafı destekleyecek, kime oy verecek Kürtler’ dedikleri bir zamanda çıktık dedik ki Emek ve Özgürlük İttifakı kendi adayıyla ‘varım, buradayım, burada olmaya devam edeceğim’ diyor.

“KİMSE KUSURA BAKMASIN”

Şimdi bunu dedik diye bir sürü tartışma yaşandı. ‘AKP’ye kaybetmek üzere kurulan Millet İttifakı’nın yanında olmaktan çekinen bir Emek ve Özgürlük İttifakı’ diye adlandırıldık ve Cumhur İttifakına kaybetmenin tek yolunun başka bir tarafı desteklemekten geçtiğini ifade edenler oldu.

Vallahi kimse kusura bakmasın sevgili arkadaşlarım, HDP şamar oğlanı değildir ve hiçbir masanın yandaşı da değildir, olmayacaktır. Biz ittifaklarımızla, bileşenlerimizle kendi öz gücümüzle halkımızın desteğiyle ve halkımızın talebiyle kendi adayımızı çıkaracağız ve kendi adayımızın ikinci tura kalması için de büyük bir seferberlikle çalışacağız.”