HDP'den seçimle ilgili dikkat çeken sözler: "Bu kez iktidar atı da Üsküdar'ın yolunu da bulamayacak"

HDP'den seçimle ilgili dikkat çeken sözler: "Bu kez iktidar atı da Üsküdar'ın yolunu da bulamayacak"

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Meclis'teki parti grup toplantısında yaklaşan seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

HDP'li Sancar, parti grup toplantısında 2023 seçimleriyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanarak, yapılacak seçimin önemine değindi. Sancar şunları söyledi:

"CUMHURBAŞKANININ GÖREVDEN AFFINI İSTEME ANINA DÖNÜŞECEK"

"Bu seçime her türlü açıdan hazırız. Bu seçim kararının açıklanacağı an, Cumhurbaşkanının görevden affını isteme anına dönüşecektir. Seçimlerde de halk, en büyük kararı verecek ve bu düzene noktayı kalın bir şekilde koyacaktır.

"ORTADA KALACAKLAR"

"Bu kez iktidarın atı alıp Üsküdar'ı geçmesi öyle hesapladıkları kadar kolay olmayacak. Atı da Üsküdar'ın yolunu da bulamayacaklar. Ortada kalacaklar."

"BİR SEÇİMİN ÖTESİNDE ANLAMA SAHİPTİR"

"Önümüzdeki seçimler, bir seçimin ötesinde anlama sahiptir. Bunun hepimiz farkındayız. İktidar da farkında. Yaşamak istediğimiz ortak geleceğin belirlenmesi seçimi olacaktır. Bu seçim, bir rejimi oylama seçimi olacaktır. Sömürü, baskı, inkar, savaş ve talan üzerine kurulu rejim mi hak, özgürlük, emek, demokrasi, barış ve adalet üzerine kurulu bir gelecek mi istiyoruz işte bu seçimlerde oylayacağımız şey budur."

"BÜTÜN MAZLUMLARI BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYORUZ"

"Bugünden itibaren sandığa kadar, sandıktan sonra geleceğin her anını birlikte belirleyeceğimiz bir süreçtir bu. Bu sürece bizler en geniş demokrasi ittifakı ile çok değerli başkanlarının, eş sözcülerinin aralarında bulunduğu Emek ve Özgürlük İttifakı ile yürüyoruz bu süreci, bu ittifakı da daha da büyütüp bütün ezilenleri, sömürülenleri, dışlananları, yok sayılanları, mazlumları bir araya getirmek istiyoruz"

"ONLARIN SEÇİMİNDE HALK YOK"

"Onların seçiminde halk yok, yoksullar yok, kadınlar ve gençler yok, bu ülke yok. Sadece bir tek şey var. Kendi saltanatları."